Moskitiera rolowana – pozbądź się owadów ze swojego mieszkania

Moskitiera rolowana – pozbądź się owadów ze swojego mieszkania

Marzysz o letnich wieczorach w domu bez towarzystwa natrętnych much i komarów? Zainwestuj w moskitierę rolowaną, która w odróżnieniu od innych modeli siatek na owady daje dużo większy komfort i wygodę użytkowania. Dowiedz się, jak zbudowana jest moskitiera rolowana, gdzie najlepiej się sprawdzi i dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten model.

Czym jest moskitiera?

Moskitiera to specjalna siatka, którą montuje się na oknie lub w drzwiach balkonowych w celu ochrony mieszkania przed owadami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Zatrzymuje ona komary, muchy, muszki owocówki a także latające w powietrzu pyłki. 

Na rynku dostępne są różne rodzaje siatek na owady, między innymi moskitiery ramkowe, moskitiery plisowane i moskitiery rolowane. Jeśli chcemy, by skutecznie zatrzymywały one insekty, warto wybrać model z drobnymi oczkami.

Siatka na owady szczególnie dobrze sprawdzi się w budynkach, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, parków oraz zbiorników wodnych, gdzie owadów jest najwięcej.

Jak zbudowana jest moskitiera rolowana?

Ten rodzaj moskitiery przypomina roletę. Wyposażony jest on w prowadnice i mechanizm sprężynowy. Korzystając z prowadnicy, siatkę możemy rozwijać na dowolną długość. U góry moskitiery znajduje się kaseta, w którą można schować siatkę. Ten rodzaj ochrony montowany jest na stałe.

Moskitiera rolowana występuje w dwóch rodzajach.

  • Moskitiera rolowana pionowa - stosowana najczęściej do okien. Po jej rozwinięciu siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z uchwytów, spowalniacz daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie, nie uszkadzając jej.
  • Moskitiera rolowana przesuwana w poziomie - stosowana w oknach balkonowych i tarasowych. Taka moskitiera blokowana jest za pomocą taśmy magnetycznej, co pozwala łatwo i szybko rozwinąć a następnie zwinąć roletę.

W tym miejscu warto wspomnieć o moskitierach zintegrowanych z roletami. W praktyce stanowią one część rolety zewnętrznej. W konstrukcji takiej rolety stosuje się podwójny system prowadnic. W jednym rozsuwana jest roleta, a w drugim - moskitiera. Dzięki temu powstaje spójny system do regulowania oświetlenia w pomieszczeniu i ochrony przed owadami. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Gdzie sprawdzą się moskitiery rolowane?

Moskitiery rolowane, z uwagi na łatwość w ich użytkowaniu, są wybierane wszędzie tam, gdzie konieczne jest częste podnoszenie i opuszczanie moskitiery. W przypadku drzwi balkonowych czy tarasowych klasyczne siatki przeciwko owadom mogą być mało komfortowe. Moskitiery rolowane możemy zaś podnosić i opuszczać w dowolnym momencie.

Ten rodzaj moskitiery sprawdzi się doskonale w mieszkaniach, w których duża uwaga przywiązywana jest do wystroju wnętrza. Dzięki temu, że moskitiera rolowana przypomina tradycyjną roletę jej wygląd jest bardziej elegancki, niż innych modeli. Dostępność kilku kolorów sprawia również, że łatwo dopasować ją do wystroju mieszkania.

Jeśli chcesz kupić moskitierę rolowaną, najlepiej zdecyduj się na zakup od razu z oknami i drzwiami balkonowymi - dzięki temu nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem jej do ich ram, zarówno pod względem technicznym, jak i stylistycznym.

Zalety moskitier rolowanych

Moskitiery rolowane dają największy komfort i wygodę użytkowania spośród wszystkich rodzajów siatek na owady. Ich zaletą jest:

  • doskonała ochrona przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i owadami,
  • możliwość montażu zarówno w oknach, jak i drzwiach balkonowych czy oknach dachowych,
  • wytrzymałość i trwałość nawet do kilku lat,
  • możliwość podnoszenia i opuszczania w dowolnym momencie,
  • elegancki wygląd,
  • łatwy montaż,
  • brak konieczności demontażu moskitiery przed zimą i podczas mycia okien.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz