Materiał Partnera

Mony-I PHU M. Monardt: Master Key — Jakie są zalety systemu klucza jednakowego?

Mony-I PHU M. Monardt: Master Key — Jakie są zalety systemu klucza jednakowego?

W hotelach, ale również coraz częściej w domach jednorodzinnych coraz więcej mówi się o systemach Master Key, czyli rozwiązaniu tzw. klucza jednakowego. W Polsce ich montażem zajmuje się niewiele firm, jedną z nich jest przedsiębiorstwo Mony-I PHU Marek Monardt. O czym mowa? Jak działa wspomniany system i w czy jest on lepszy od tradycyjnie stosowanych do tej pory zamków?

Tradycyjny klucz do drzwi wejściowych a system klucza jednakowego?

Pierwszą barierą, podstawowym zabezpieczeniem przed kradzieżą czy też wtargnięciem na dany obszar osób niepowołanych są zamki i kłódki stosowane w drzwiach. Jak wyjaśnia nam ekspert z firmy Mony-I PHU Marek Monardt:

Poza tradycyjną wkładką do drzwi opartą na mechanizmie bębenkowym z urządzeniem ryglującym, obecnie głośno zrobiło się o tzw. systemach master key. Technika klucza jednakowego łączy w sobie zalety skutecznej blokady z możliwością wygodnego zarządzania dostępem do pomieszczeń. To coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane w większych budynkach, najczęściej siedzibach instytucji, urzędów i przedsiębiorstw oraz hotelach. Jej podstawową zaletą jest nie tylko skuteczna ochrona przed włamaniem, ale przede wszystkim bezproblemowy, niemal natychmiastowy dostęp do wszelkich istotnych z punktu widzenia zarządzania obiektem budowlanym przestrzeni.

Zalety wkładek na jeden klucz

System jednakowego klucza pozwala na stopniowanie dostępu do pomieszczeń w budynku, niwelując noszenia przy sobie, np. w przypadku gości hotelowych 3-4 kluczy, które pozwoliłyby na skorzystanie nie tylko z pokoju, ale także bramy wjazdowej, siłowni, sauny czy basenu. Projektem i wykonawstwem systemu master key zajmuje się wspomniana firma Mony-I, która od 2013 roku specjalizuje się w usługach ślusarskich oraz produkcji kluczy do drzwi wejściowych, kłódek, czy kopiowaniem kluczy do mieszkań i domów.

Montaż rozwiązania master key zalecany jest wszędzie tam, gdzie szczególnie istotne są kwestie dostępu i ochrony danych. Są to nie tylko urzędy, ale również nowoczesne osiedla mieszkaniowe.

Opracowanie:
Warszawa, Gotarda 16
tel. 502 866 034
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz