Artykuł sponsorowany

Montaż stolarki okiennej – bez tego ani rusz!

Montaż stolarki okiennej – bez tego ani rusz!

W temacie montażu stolarki okiennej warto będzie poruszyć kilka zróżnicowanych kwestii, dzięki którym upewnimy się, że wszystko zamontowane jest w odpowiedni sposób. W końcu, nawet okna o najbardziej profesjonalnym charakterze nie będą w stanie funkcjonować w należyty sposób w momencie, gdy nie zostały dobrze zamontowane. Sprawdź, co warto o tym wiedzieć.

Podstawowe informacje

Na początek, dobrze będzie wspomnieć nieco o odpowiednim przygotowaniu otworów. Odgrywa to bowiem bardzo ważną rolę w pracach składających się na montaż stolarki okiennej. Co więcej, to właśnie tym elementem często trzeba zająć się jako pierwszym. Zatem, w tym temacie trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby wyprostować otwory okienne. Stanowi to absolutną podstawę, a sam proces powinien skończyć się rezultatem w postaci oczywiście zachowywania odpowiednich kątów. W momencie, gdy ten element mamy już za sobą, przyjdzie czas na usunięcie zanieczyszczeń w postaci między innymi gruzu oraz pyłu. Jest to o tyle ważne, że zanieczyszczenia mogą doprowadzić nawet do zaburzenia stabilizacji materiałów, jakie to wykorzystuje się do montażu.

Nie jest to wszystko, o co będziemy musieli zadbać w kwestii właściwego przygotowania otworów. Następną czynność, jakiej powinniśmy się podjąć stanowi wygładzenie granic. Jest ono ważne przede wszystkim w sytuacji po wyjęciu starych okiennic, kiedy to czasami dochodzi do uszkodzenia muru w niewielkim stopniu. Na koniec, zadbać będziemy musieli tutaj o nadanie odpowiedniej spoistości zarówno poziomym, jak i pionowym ścianom ościeży. Jeśli chodzi przygotowanie otworów, jest to praktycznie większość, o ile nie wszystkie, czynności, jakich będziemy musieli się podjąć. Czasami, wymagane jeszcze będzie wykonanie dodatkowej warstwy konstrukcyjnej z litego materiału, ale dotyczy to głównie ścian wykonanych z użyciem ceramicznych pustaków. Przejdźmy zatem do kolejnego aspektu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Oprócz wspomnianych wyżej elementów, w temacie montażu stolarki okiennej dobrze będzie wspomnieć o jeszcze co najmniej kilku kwestiach. Zanim jednak to zrobimy, pragniemy zaznaczyć, że poszczególne związane z tym informacje udało nam się uzyskać dzięki konsultacji z ekspertami z firmy Ady Pro świadczącej usługi związane między innymi właśnie z montażem stolarki okiennej. Tak więc, dobrze będzie krótko wspomnieć sobie w ramach tego wpisu także o wykonywaniu pomiarów w odpowiedni sposób. Tutaj, trzeba wiedzieć przede wszystkim to, że pomiary powinniśmy wykonać już na etapie zamawiania okien. Jest to o tyle przydatne w takiej sytuacji rozwiązanie, że będziemy mogli dzięki temu zagwarantować sobie idealne dopasowanie okna do danego otworu. Pamiętajmy więc, aby o to zadbać.

To jednak nie wszystko, o czym trzeba wspomnieć w temacie wykonywania odpowiednich pomiarów. Warto bowiem zwrócić uwagę także na fakt, że najlepiej będzie, jeśli poszczególne pomiary będzie wykonywał fachowiec. We własnym zakresie będziemy bowiem w stanie popełnić niechcący błędy, więc nie jest to zalecanym rozwiązaniem, o ile oczywiście nie mamy doświadczenia w tym zakresie. Sam fachowiec powinien z kolei uwzględnić chociażby w pomiarze różnice między rozmiarami ramy okien oraz otworu okiennego. Będzie to ważne głównie z tego względu, że na wykonanie montażu oraz osadzenie ramy bardzo często potrzebna jest niewielka dodatkowa przestrzeń.

To nie wszystko

Na koniec, zanim przejdziemy do samego montażu stolarki okiennej, bardzo często czeka nas jeszcze demontaż starych okien. W pewnym sensie, stanowić może to dość spore wyzwanie dla samych montażystów, gdyż bardzo ważne w trakcie przeprowadzania tej czynności jest uszkodzenie muru w jak najmniejszy możliwy sposób. Pamiętajmy więc, aby stawiać tylko na usługi renomowanych firm montażowych, które to zatrudniają fachowców odznaczających się dobrymi umiejętnościami. Tylko w ten sposób będziemy mogli sobie bowiem zapewnić precyzyjnie wykonaną pracę przy użyciu odpowiednio dostosowanych do poszczególnych zadań narzędzi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz