Artykuł sponsorowany

Montaż okien i drzwi w budynkach pasywnych

Montaż okien i drzwi w budynkach pasywnych

Obecnie w nowoczesnym budownictwie dąży się do tego, aby budynki, zarówno mieszkalne – wielorodzinne i jednorodzinne – jak i komercyjne, gospodarcze, przemysłowe, czy publiczne, były jak najbardziej energooszczędne. To dlatego stosuje się różne techniki wznoszenia obiektów sprzyjające np. wysokiemu poziomu termoizolacji. Ważnym działaniem w tym kierunku, jest dobór odpowiednich systemów okiennych oraz drzwi, a także ich precyzyjny montaż!

Budynek pasywny – jak go stworzyć?

Wbrew pozorom budynek pasywny tj. energooszczędny, nie musi być tworzony od podstaw. Również starsze obiekty mogą bez problemów zostać modernizowane w taki sposób, aby zapewnić znaczne oszczędności finansowe, zarówno eksploatacyjne, jak i te związane z brakiem konieczności serwisowania danych konstrukcji przez wiele lat. Warto zatem przy budowie domu, czy modernizacji np. biura, czy sklepu, współpracować z takimi firmami, jak Mobil Serwis Konserwacje, która dzięki wyspecjalizowaniu w dziedzinie elektryki, gazownictwa, hydrauliki, czy szeroko rozumianej sztuki remontowej, może wprowadzić takie rozwiązania, jak: termomodernizacje elewacji w metodzie lekkiej-mokrej, wentylacja mechaniczna z rekuperatorami odzysku ciepła, ogrzewanie elektryczne podłogowe, pompy ciepła, automatyka budynków, a także odpowiednie okna i drzwi. To właśnie od stolarki okiennej orz drzwiowej, zależeć będzie to, czy we wnętrzach obiektu zapanuje zdrowy mikroklimat, brak uciekania ciepła, a także stała temperatura, przy najniższych rachunkach.

Ciepły montaż okien i drzwi

W systemie ciepłego montażu okien i drzwi, wykonawca działa według wcześniej przygotowanych analiz energetycznych danego obiektu. To pozwala dokładnie określić, jakie okna warto zastosować. Istotne w przypadku budynków pasywnych, jest jednak to, że sukces inwestycyjny, wyznaczają zarówno parametry konstrukcji, jak i też sposób jej zainstalowania. Tu warto decydować się na technikę ciepłego montażu okien oraz drzwi, która wyróżnia się precyzją, co do milimetra. Polega ona zaś na zastosowaniu specjalnych pian termoizolacyjnych, wraz z foliami paroszczelnymi, a także paroprzepuszczalnymi. Pozwala to między innymi na ograniczenie dyfuzji wody w szczelinach, na wyeliminowanie tzw. mostków termicznych, czy na przenikanie wilgoci powodującej zagrzybienia np. ścian. Warto przy tym wiedzieć, że według analiz okno o tych samych parametrach izolacji akustycznej, szczelności, przepuszczalności ciepła itd. wykonane w systemie ciepłego montażu, jest nawet o 20% bardziej wydajne, niż wstawiane w innych technikach. Podobnie jest ze stolarką drzwiową, zwłaszcza jeśli mowa o wielu różnych wejściach do danego obiektu.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz