Artykuł sponsorowany

Montaż centralnego ogrzewania – najczęściej popełniane błędy

Montaż centralnego ogrzewania – najczęściej popełniane błędy

Przeciekanie, rdzewienie czy szumy – nieprawidłowy montaż centralnego ogrzewania może doprowadzić do znacznego zmniejszenia efektywności pracy instalacji. Jeżeli chcesz uchronić się przed najczęstszymi błędami związanymi z doborem i wykonaniem C.O., dokładnie zweryfikuj firmę, której powierzysz realizację usługi oraz zapoznaj się z radami ekspertów.

Tych błędów nie popełniaj – instalacje C.O.

Jeżeli chcesz, aby instalacja centralnego ogrzewania była efektywna, zadbaj o wykonanie projektu dostosowanego do specyfiki budynku. Dobór odpowiedniej wielkości grzejników oraz przewodów sprawi, że C.O. będzie nie tylko tańsza w wykonaniu, ale też mniej kosztowna w eksploatacji. Pamiętaj, aby nie szukać oszczędności w robociźnie. Realizacja prac na własną rękę może wydawać się ekonomicznym rozwiązaniem, ale w efekcie prowadzi do kosztownych poprawek i wyższych kosztów użytkowania. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wykwalifikowanej ekipy, takiej jak Arktur Star. Specjalistyczne firmy posiadają nie tylko zaplecze narzędziowe, ale i wiedzę z zakresu materiałów wykorzystywanych w instalacjach C.O. Warto pamiętać, że różne materiały mają różne współczynniki rozszerzalności cieplnej, a co za tym idzie, w odmienny sposób reagują na zmiany temperatury. Powierzając wykonanie prac ekspertom, nie musisz obawiać, że na łączeniu materiałów wystąpią nieszczelności, które okażą się tragiczne w skutkach lub na stykach miedzianych pojawi się rdza.

Centralne ogrzewanie – rozmieszczenie rur

Rury grzewcze nie powinny być zlokalizowane w miejscach narażonych na wychłodzenie. Z tego względu nie można prowadzić instalacji w kominach wentylacyjnych i spalinowych. W przypadku rur plastikowych najlepiej sprawdzi się montaż w peszlach – taki sposób ułożenia zrekompensuje bowiem zmiany wymiarowe rur zachodzące w czasie ogrzewania i schładzania.
Częstym błędem popełnianym przez niewykwalifikowanych instalatorów jest też mnożenie ilości łączeń między odcinkami przewodów – im więcej takich łączeń, tym większy przeciek instalacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz