Materiał Partnera

Modne żaluzje

Modne żaluzje

Wydawać by się mogło, że żaluzje odeszły już do lamusa, oddając pole roletom. Ostatnie trendy pokazują jednak, że żaluzje wracają do łask. Nie mają dużo wspólnego z topornymi, wykonanymi z kiepskiej jakości aluminium żaluzjami z lat 80. i 90.

Rolety czy żaluzje?

Zarówno rolety, jak i żaluzje występują współcześnie w niezliczonych wariantach. Dopasowanie ich do okien o różnych rozmiarach i kształtach nie nastręcza żadnych trudności. Dostępne są w szerokiej palecie barw i mogą występować samodzielnie lub do pary z dekoracyjnymi zasłonami lub firanami. Obok budowy różnią się przede wszystkim materiałem wykonania. Rolety do niedawna prezentowały się na tym polu znacznie lepiej. Tworzy się je z komponentów tak naturalnych, jak i sztucznych. Do tych pierwszych należą np. bawełna i len, do drugich zaś – poliamid i poliester.

Żaluzje długi czas kojarzyły się wyłącznie z aluminium. To już jednak przeszłość. Teraz tworzy się je m.in. z różnego rodzaju tkanin, drewna, naturalnej skóry i polichlorku winylu. Żaden z tych materiałów nie nagrzewa się tak bardzo, jak aluminium. To, w połączeniu z rosnącym zapotrzebowaniem na rolety i żaluzje odbijające promieniowanie UV, umożliwia nie tylko osłonięcie się przed światłem słonecznym, ale też ochłodzenie mieszkania. Rolety, choć występujące w wielu wariantach, ustępują żaluzjom pod względem regulacji kąta padania promieni słonecznych. Czasem nie chcemy całkowicie odgradzać się od światła, a żaluzje wydają się stworzone do częściowego zaciemniania pomieszczenia. Wielbiciele rolet nie zostają jednak na lodzie – najnowsze rolety typu dzień-noc zbudowane są ze specjalnych pasów. Część z nich przepuszcza światło, część je blokuje. Umożliwia to precyzyjną regulację nasłonecznienia mieszkania podobnie jak w żaluzjach.

Nowoczesne żaluzje

Żaluzje nie służą już tylko do zaciemniania pokoju, ochładzania go i ochrony prywatności. Coraz częściej stanowią modną dekorację wnętrza, a ich projektowaniem zajmuje się szybko rosnąca grupa designerów. Wykonane z ciekawych materiałów, z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, stanowią rozwiązanie dla wszystkich rodzajów pomieszczeń. Są dobrym uzupełnieniem nowoczesnego stylu minimalistycznego, ale też klasycznego, nawet bardzo wystawnego. Zarówno temat żaluzji, jak i rolet stanowi morze bez dna i przy ich doborze warto zasięgnąć języka u ekspertów. – W dobie rozwijającej się techniki wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy poszukują konkretnych i zwięzłych informacji – mówi przedstawiciel filmy Jeziorski T. PPHU, mieszczącej się w Solcu Kujawskim. Działająca od 1998 roku firma nie zatrzymała się ani na chwilę, stale poszerzając zakres swojej działalności. W swej ofercie ma nie tylko różnego rodzaju rolety i żaluzje, ale też moskitiery oraz plisy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz