Materiał Partnera

MODNE WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM I PROWANSALSKIM

MODNE WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM I PROWANSALSKIM

Decydując się na remont mieszkania, nierzadko szukamy inspiracji, które pomogą nam stworzyć niezwykły wystrój wnętrza. Coraz popularniejsze stają się lekkie, jasne i przestronne wnętrza w stylu prowansalskim i skandynawskim. Co dokładnie kryje się pod tymi pojęciami?

Styl prowansalski

Styl prowansalski to przede wszystkim jasny, czasami otynkowany wapień pomalowany na ciepłe barwy. Podłogi wyłożone są terakotą albo kamieniem, a meble wykonane są z drewna owocowego lub orzechowego, a następnie zdobione rzeźbieniami przedstawiającymi najczęściej naturę (kłosy, kwiaty). W tym stylu najczęściej  pojawia się biel i turkus.

Wybierając styl prowansalski nie musimy bać się pomieszania sprzętów utrzymanych w stylistyce z różnych okresów. Jest to dość charakterystyczne dla tego stylu. Możemy tez wykonać meble na wymiar.

Styl skandynawski

Styl skandynawski, choć nieco podobny do prowansalskiego, to jednak notuje pewne różnice, np. podłogi, które tutaj najczęściej są drewniane. Meble wykonane są z jasnego drewna, ale jedna cecha pozostaje z pewnością wspólna – dominujący kolor biały. Rzadko występują tu firanki lub zasłony, gdyż bardzo ważne jest światło naturalne. Dlatego w stylu skandynawskim zdecydowanie górują rolety.

Projekt mieszkania

Jeśli nie czujemy się swobodnie w planowaniu wystroju wnętrz, a marzy nam się mieszkanie w stylu prowansalskim lub skandynawskim, możemy zlecić przygotowanie projektu fachowcom, np. firma PERFECTUS  z Warszawy. Efektem wykonanego zlecenia będzie projekt zakładający nie tylko ostateczny układ mieszkania, ale także każdy detal – od rodzaju podłogi i mebli, przez kolory, aż po wykończenie i dekoracje.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz