Materiał Partnera

Modne meble łazienkowe

Modne meble łazienkowe

Urządzanie każdego mieszkania zaczyna się zwykle od łazienki. Nic dziwnego, ponieważ bez tego pomieszczenia po prostu nie da się obejść, także w czasie remontu. Ponadto, łazienka jest pomieszczeniem, w którym na co dzień spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również wyjątkowo estetyczna. Na jej całościowy odbiór duży wpływ mają znajdujące się tam meble. Sprawdźcie jakie meble łazienkowe będą modne w 2018 roku.

Każda łazienka, aby mogła być w pełni funkcjonalna, musi być odpowiednio wyposażona. Choć do najważniejszych sprzętów, jakie muszą się tam znaleźć należą toaleta, umywalka i wanna lub kabina prysznicowa, to jednak w większości polskich łazienek można znaleźć znacznie więcej.

-Łazienka bez odpowiednich mebli ]nigdy nie będzie w pełni funkcjonalna. W tym pomieszczeniu wszystkie meble pełnią bowiem rolę schowków, które pomagają w utrzymywaniu w tym pomieszczeniu porządku. Co więcej, ładnie zaprojektowana i wykonana łazienka będzie też cieszyć oczy domowników, a przebywanie w niej będzie dla nich wyjątkowo przyjemne – wyjaśnia ekspert reprezentujący firmę Maxima.

Trendy w meblach łazienkowych

Dla współczesnych łazienek charakterystycznym trendem jest ich całkiem spory metraż. Te pomieszczenia mają być wręcz pokojami kąpielowymi, w których będzie można w pełni oddać się nie tylko zabiegom pielęgnacyjnym, ale też zrelaksować po ciężkim dniu. Taki sposób projektowania narzuca też sposób ich umeblowania.

Do najbardziej popularnych mebli łazienkowych należą przede wszystkim te o prostych, minimalistycznych formach. Ich celem jest wtopienie się w tło tak, aby nie pomniejszać optycznie pomieszczenia. Umieszczane w łazienkach szafki często łączą w sobie kilka funkcji – niektóre pełnią rolę „stolika” pod umywalkę, podczas gdy inne są także lustrami.

Zgodnie z innym trendem, modne meble łazienkowe odchodzą od ciężkich form i modułowej zabudowy. Zamiast nich coraz częściej pojawiają się lekkie, ażurowe konstrukcje, dzięki którym wnętrze wydaje się większe. Tego typu meble bywają prawdziwymi dziełami sztuki i nadają łazience luksusowego charakteru.

Nie należy jednak zapominać, że współczesne meble łazienkowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Znaczy to mniej-więcej tyle, że muszą pomieścić wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria tak, aby jak najmniej przedmiotów pozostawało w zasięgu naszego wzroku. Odpowiednia ilość miejsca do przechowywania sprawi, że łazienkę o wiele łatwiej utrzymać w czystości, a mniej zagracona wyglądać będzie o wiele schludniej.

Podsumowując, współczesne meble łazienkowe wpisują się w różne trendy. Ich wybór zależy więc od indywidualnych preferencji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz