Materiał Partnera

Modne meble – jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Modne meble – jak urządzić nowoczesne mieszkanie?

Jeśli zależy nam na pięknym i modnym wnętrzu mieszkania, powinniśmy śledzić aktualne trendy. Znajdziemy w nich wiele ciekawych rozwiązań, które pozwolą na zaaranżowanie wnętrza komfortowego, pięknego i nowoczesnego. Jakie meble są dziś najbardziej modne? Które rozwiązania warto zastosować w swoim mieszkaniu? Oto kilka interesujących propozycji.

Stare meble w nowoczesnym mieszkaniu

To jeden z najsilniejszych trendów ostatnich lat. Okazuje się, że najmodniejsze od wielu sezonów pozostają stare meble, które po lekkim odświeżeniu doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Dlatego wielu miłośników designu, zamiast przeglądać katalogi meblarskie, śledzi aukcje z używanymi fotelami, kanapami i kredensami. Zwykle takie meble wymagają renowacji, jednak po odświeżeniu i wymianie tapicerki prezentują się doskonale. Wymianą tapicerki w takich meblach zajmie się Zakład Tapicerski Rafał Kowalski. Pracują tutaj doświadczeni fachowcy, którzy zadbają o naszą cenną zdobycz. Takie meble pięknie będą się prezentować w zestawieniu z jasnym, minimalistycznym wnętrzem. Bardzo dużą popularnością cieszą się też oczywiście meble inspirowane stylem retro. Dlatego prawdziwym hitem są znów zabudowane fotele i komody na cienkich, drewnianych nóżkach, zamontowanych pod kątem, tak by zapewnić stabilność i dodać meblom lekkości.

Modne pikowania

Przeglądając czasopisma o wystroju wnętrz, znajdziemy w nich z pewnością wiele propozycji mebli pikowanych. Zdobiona w ten sposób tapicerka od jakiegoś czasu cieszy się znów dużą popularnością. Kiedyś pikowane były tylko meble bardzo eleganckie, w klasycznym stylu. Dziś modne są pikowania na kolorowych kanapach, które możemy wstawić do nowoczesnego pokoju dziennego. Pikowanie sprawia, że mebel prezentuje się znacznie oryginalniej. Dodatkowo tego typu zdobienie skutecznie wzmacnia też całą konstrukcję.

Liczy się funkcjonalność

Trendem w nowoczesnych meblach jest też… funkcjonalność! Ergonomia i odpowiednie wykorzystanie przestrzeni, to coś, na czym zależy wszystkim użytkownikom. Projektanci prześcigają się więc w tworzeniu mebli, które pozwolą nam utrzymać w mieszkaniach porządek i w pełni cieszyć się spędzanym w domu czasem. Funkcjonalność największe znaczenie ma w kuchni, łazience i garderobie – dlatego kupując meble do tych pomieszczeń, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na nią. Design również ma znaczenie, jednak w tym przypadku warto o nim myśleć dopiero w drugiej kolejności.

Opracowanie:
Grudziądz, Legionów 35
tel. 723 936 062
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz