Materiał Partnera

Modne lampy – poznaj najnowsze trendy

Modne lampy – poznaj najnowsze trendy

Atrakcyjnie zaprojektowane wnętrze to nie tylko wykończenie ścian i podłóg oraz meble. Odpowiednie oświetlenie spaja aranżację i tworzy w pomieszczeniu pożądaną atmosferę. W zakresie lamp, lampek i innych opraw świetlnych panuje niemały wybór oraz cykliczna zmiana trendów. Poznaj najnowsze tendencje i dowiedz się, jakie typy oświetlenia będą najmodniejsze w najbliższym czasie.

Nowoczesne lampy – trendy 2017

Najnowsze tendencje w zakresie doboru oświetlenia są kontynuacją trendów obecnych na rynku od kilku lat. To, co łączy wszystkie modne lampy, to zdecydowana stylistyka. Elementy oświetlenia mają być pełnoprawnym elementem wystroju i ozdobą wnętrza, a niekiedy nawet jego biżuterią. Mogą być minimalistyczne lub nietuzinkowe, jednak zawsze nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że zaprojektowane zostały w konkretnym stylu. Nowoczesne, zgodne ze współczesnymi tendencjami lampy kupić można w salonie Elmado. PPUH z Raciborza.

Trend industrialny nie blednie od kilku sezonów, także w zakresie oświetlenia. Obecnie obok wyeksponowanych żarówek i ażurowych kloszy z metalowych prętów coraz dostojniej kroczy beton. Ten nietypowy materiał to prawdziwy hit wnętrzarski. Pragnącym przemycić go do swoich wnętrz w łatwy sposób, z pewnością spodobają się więc designerskie lampy betonowe. Wciąż popularne są również klosze z mosiądzu, miedzi i innych metali o ciekawej strukturze, szczególnie te oszczędne w formie.

W kontrze do surowego stylu industrialnego stoją lampy rustykalne i wykonane z naturalnych materiałów, szczególnie drewna. Świetnie ocieplają one wnętrze i są idealną odskocznią dla ludzi zmęczonych wielkomiejskim, zimnym betonem czy metalem. Drewno ponadto jest ponadczasowe i wszechstronne. Świetnie pasuje również do wnętrz minimalistycznych, szczególnie tych inspirowanych stylem skandynawskim.

Miłośnikom bardziej zdecydowanej stylistyki z pewnością spodobają się lampy designerskie. Niezmiennie modne są modele o biżuteryjnym charakterze i w stylu glamour, na przykład złote, błyszczące czy ozdobione kryształami. Na popularności w tym segmencie zyskują też oprawy w stylu art déco i inspirowane latami 60. ubiegłego wieku. W tym przypadku nie trzeba bać się nawet bardzo efektownych i okazałych form – duże lampy to prawdziwy „must have”.

Jakie lampy do salonu, kuchni, sypialni?

Nowoczesne lampy w zasadzie dostępne są we wszystkich możliwych stylach. Dzięki temu możliwe jest idealne dobranie oświetlenia do wnętrza. Wciąż popularne są lampy wiszące na długich przewodach, które ułatwiają wydzielenie stref funkcjonalnych w pomieszczeniu. Coraz częściej w aranżacjach pojawiają się też efektowne lampy stojące, które same w sobie zwykle stanowią interesującą dekorację. W sypialniach wciąż królują zaś nastrojowe kinkiety i małe lampki do postawienia przy łóżku oraz ciekawe w formach żyrandole. W każdym pomieszczeniu zastosować można również oświetlenie punktowe oraz coraz popularniejsze
i tańsze taśmy czy diody LED. Obecne trendy łatwo dostosować do swoich potrzeb i preferencji – wśród najmodniejszych modeli znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy minimalizmu, jak też efektownych rozwiązań, natury, a także nowoczesności.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz