Materiał Partnera

Modernizacja parku maszynowego – gdzie się zwrócić o pomoc?

Modernizacja parku maszynowego – gdzie się zwrócić o pomoc?

Przy modernizacji parku maszynowego wielokrotnie myślimy głównie o automatyzacji, zmianie źródła zasilania, czy o wprowadzeniu dodatkowego osprzętu. Nie każdy jednak wie, że owe modernizacje mogą również dotyczyć powiększania konstrukcji, które mogą rozrastać się zarówno w poziomie, jak i w pionie. Tak jest między innymi z liniami produkcyjnymi. To one są modernizowane poprzez tworzenie nowych modułów stalowych, które są dobudowywane.

Linia produkcyjna i jej konstrukcyjna modernizacja

Modernizacja linii produkcyjnej polega w dużej mierze na wymianie rolek i taśm przekaźnikowych, silników, agregatów i akumulatorów, systemów uszczelnień, czy też podzespołów podajnikowych. Ważna jest również wspomniana automatyzacja, która wpływa na cały cykl życia produktu. Czy jednak to wszystkie rodzaje modernizacji, które są wykonywane w parkach maszynowych. Odpowiedź brzmi nie. Istotne są także remonty konstrukcyjne pozwalające wydłużyć linię produkcyjną, czy które umożliwiają przeniesienie jej części na kolejną kondygnację. To wtedy należy przygotować z odpowiedniego materiału odpowiednich rozmiarów i kształtów stół roboczy, które dopiero potem będzie wyposażony w taśmy i inne akcesoria.

Warto przy tym wiedzieć, że takie modułowe dobudowywanie, nie jest możliwe we współpracy z producentami linii transportu bliskiego. Oni oferują tworzone katalogowe produkty, które mogą być dowolnie modernizowane tylko we współpracy z dobrą firmą metaloplastyczną zajmującą się montażem konstrukcji stalowych, ich obróbką, czy też usługami w zakresie frezowania, toczenia, cięcia, szkiełkowanie, czy piaskowania. Warto zatem przy konieczności remontu parku maszynowego zgłosić się do renomowanej firmy BerTech.

Od projektu do wykonawstwa

Modernizacje parków maszynowych z konstrukcji stalowych przeprowadzane są przede wszystkim po przeprowadzeniu złożonej wizji lokalnej. Istotna jest także analiza technicznej dokumentacji maszyn. To na jej podstawie tworzony jest nowy projekt, który musi być dokładnie zaplanowany. Często składa się on nie tylko z części opisowych i technicznych, ale także obliczeniowych oraz z wizualizacji, symulacji oraz kosztorysów. W przypadku złożonych modernizacji takie opracowanie zawsze jest potrzebne. To ono pozwoli wytworzyć nowe moduły dla całego parku. Te powstają często w bardzo precyzyjnych oraz zautomatyzowanych procesach opartych o technologie CNC.

Jaki jest zaś cel tak złożonych modernizacji? Przede wszystkim ma to na celu rozwój technologii przedsiębiorstwa, które pozwolą uzyskać większą moc przerobową, a także jakość i precyzję procesu. Modernizacje są zatem ważne i dzisiaj odbywają się w setkach zakładów w całej Polsce. 

Opracowanie:
Lisia Góra, Jaracza 18
tel. 536 245 897
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz