Materiał Partnera

Moda na styl industrialny – meble ze starego drewna z odzysku

Moda na styl industrialny – meble ze starego drewna z odzysku

Styl industrialny to połączenie przydymionych, lekko zniszczonych czerwonych cegiełek, z surowymi instalacjami stalowymi, betonem, szkłem, a także oczywiście drewnem. Jego wykorzystanie w tym porządku wnętrzarskim, jest jednak inne niż w przypadku np. stylu klasycznego. Meble często są bowiem wykonane z kilku surowców idealnie harmonizujących się ze sobą. Mowa o między innymi stołach, których podstawy stanowią metalowe, kute konstrukcje, a także blaty ze szkła oraz drewna z odzysku. To właśnie recyklingowy materiał, jest dzisiaj ważnym elementem budulcowym industrialnego charakteru mebli.

Stare drewno – unikalny wygląd i wysoka jakość

Stare drewno ma to do siebie, że jest znacznie piękniejsze, niż surowiec młody. Liczne spękania, wielkie słoje, a także specyficzny kolor, struktura oraz zapach sprawiają, że tworzone meble, jeszcze bardziej zdają się harmonizować z naturą. Istotna jest jednak odpowiednia obróbka surowca tak, aby nadać my wysokich właściwości użytkowych. Dobre pracownie zajmujące się tworzeniem mebli ze starego drewna, wykorzystują szereg nowoczesnych procesów renowacyjnych i impregnacyjnych, czego efektem jest uzyskiwanie wysokiej jakości produktów. Warto przy tym wiedzieć, że wykorzystywany surowiec ma również swoją historię. Na przykład stół ze starego drewna, jest wykonywany z materiału recyklingowego, pozyskanego ze zniszczonych konstrukcji dużych regałów bibliotecznych, strychów, czy nawet stodoły! Tworzone na specjalne zamówienie meble loftowe, lub te katalogowe, wyróżniają się zatem od tych sklepowych tym, że posiadają niemalże duszę…

Meble loftowe, czyli jakie?

Meble loftowe między innymi ze starego drewna z odzysku, które idealnie łączy się ze stalą, czy też szkłem, wykorzystywać można zarówno w rustykalnych domach, jak i apartamentach tworzonych w starych fabrykach. Różnego rodzaju stoliki, stoły, komody, regały, krzesła, czy ławki industrialne, idealnie będą również komponowały się we wnętrzach skandynawskich, klasycznych, wiejskich, modernistycznych, czy awangardowych – wystarczy wykorzystać wyobraźnię, w celu połączenia ze sobą np. dwóch różnych estetycznych światów. Warto również wiedzieć, że obecnie wiele zamówień, m.in. na dużych rozmiarów stoły z ciemnymi blatami, składanych jest przez właścicieli restauracji, kancelarii notarialnych, czy przez urzędy oraz różnego typu instytucje. Styl industrialny pokochało wiele ludzi, za jego wyjątkowy artystyczny retro wymiar, za surowość, która i tak dzięki bliskości z naturą staje się przytulna, a także dzięki solidności, oraz niezwykłej żywotności tworzonych konstrukcji.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany kupnem pięknych loftowych mebli, lub też wykonaniem ich według własnej wizji, zgłoś się do takich pracowni meblarskich, jak STEEL WOOD z Białej Podlaskiej. Firma ta specjalizuje się głównie w tworzeniu wyjątkowych stołów dużych rozmiarów, czy też stolików kawowych.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Szkolna 7
tel. 500 494 714
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz