Artykuł sponsorowany

Moda na gabloty szklane

Moda na gabloty szklane

Kiedyś gabloty szklane były przede wszystkim wykorzystywane w placówkach medycznych, w laboratoriach, a także w muzeach. Dzisiaj popularność mebli szklanych – nie tylko stołów i stoliczków – jest coraz większa. Szklane gabloty w różnych stylach są zatem chętnie wykorzystywane w biurach korporacyjnych, kancelariach prawnych, a także w domach i mieszkaniach.

Gabloty szklane – meble na porcelanę czy pamiątki z wakacji

Gabloty szklane w wersji wąskich szafek z kilkoma pułkami tworzone są według projektów klientów indywidualnych m.in. do jadalni, sypialni oraz salonu. Tego typu konstrukcje stanowią dzisiaj piękny mebel do eksponowania porcelany, różnych zbiorów kolekcjonerskich czy pamiątek z wakacji. Gabloty mogą być przy tym tworzone w wersji lekkich konstrukcji aluminiowych lub cięższych stalowych w różnych kolorach. Niekiedy swoistym szkieletem jest jednak wysokiej klasy tworzywo sztuczne lub nawet drewno. Kreatywne rozwiązania i najwyższy standard techniczny szkła zawsze wykorzystuje przy zamówieniach firma SZKŁOLAND. Z jakiego surowca takie pracownie tworzą gabloty?

Samo szkło, które jest wykorzystywane do produkcji gablot stanowi wersję hartowaną oraz klejoną specjalistycznym preparatem utwardzanym promieniowaniem UV. Dzięki tej technologii można do szkła w prosty sposób przytwierdzić zawiasy, zamki, metalowe okucia, klamki, a także różne elementy dekoracyjne. Gabloty często wyposażone są dodatkowo w systemy oświetleniowe punktowe lub taśmowe. Mogą być zatem aranżowane w różny sposób. Nie tylko popularne są proste i minimalistyczne meble szklane. Wiele projektów dotyczy gablot ze szkła giętego.

Aranżacja ścienna witryną szklaną

Gabloty szklane mogą być tworzone w systemie większych ściennych aranżacji – witryn, które mogą np. zabudować wnękę. Z takiej konstrukcji można stworzyć niepowtarzalną meblościankę, w której znajdzie się miejsce na książki, wazy, ramki ze zdjęciami czy cenne przedmioty. Wielokrotnie projekty witryn zakładają pozostawienie w nich specjalnego otworu na telewizor. Nie oznacza to jednak tego, że taka wielkoformatowa gablota szklana musi być tylko wykorzystywana w salonie. Świetnie sprawdzi się ona w jadalni, kuchni, a nawet w sypialni i łazience! Chętnie stosują je projektanci wnętrz urządzający hotele, restauracje, mieszkania loftowe, biblioteki i urzędy, a także kancelarie prawne i biurowce.

Wizualnych wersji witryn jest zaś wiele. Najczęściej jednak ich szkielet, a także tylna ścianka tworzone są z metalu lub drewna. Można jednak taką konstrukcję zestawić z tynkiem dekoracyjnym lub mikrocementem. Zabudowa szklana w wersji ściennej gabloty świetnie sprawdza się także na tle cegiełek ręcznie formowanych ceglanych, a także na tle płyt kamiennych. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz