Materiał Partnera

Moda na antyki – sprawdź, dlaczego warto odnawiać stare meble

Moda na antyki – sprawdź, dlaczego warto odnawiać stare meble

Stare meble są piękne, stylowe, gustowne i mają duszę. Wielbiciele estetyki minionych wieków często decydują się na renowację starych mebli, aby podarować im drugie życie i móc korzystać z nich przez kolejne dekady. Stare meble często stanowią też pamiątkę rodzinną, dlatego nie warto się ich pozbywać. Lepiej jest skorzystać z usług osoby zajmującej się renowacją antyków.

Zakup antyków to bardzo dobra inwestycja

Jeżeli chcemy zakupić antyki w ramach inwestycji, najciekawszych egzemplarzy oprócz w Polsce, powinniśmy szukać na rynku włoskim oraz francuskim. Trzeba pamiętać, że antyki są świetną inwestycją. Ich wartość powoli, ale stale rośnie, dlatego za jakiś czas będzie można sprzedać je z zyskiem.

Solidne wykonanie starych mebli daje również gwarancję, że ich nabywcy będą mogli z nich korzystać przez najbliżej dziesięciolecia i wyjątkowe meble będą służyć jeszcze kilku pokoleniom.

Jeśli chcemy kupić antyki w atrakcyjnej cenie, warto rozważyć wybór tych mebli, które wymagają renowacji. Prace restauracyjne możemy powierzyć profesjonalistom i później cieszyć się wyjątkowym meblem w naszym domu, nie rujnując przy tym budżetu. W Warszawie godną polecenia osobą zajmującą się odnawianiem mebli i antyków jest Janusz Zaręba.

Meble z duszą

Nawet najdroższe meble z sieciowych sklepów meblowych nie zapewnią we wnętrzach takiego klimatu jak antyki. Bez wątpienia, antyczne meble mają wartość pozamaterialną – często stanowią rodzinną pamiątkę i są przedmiotem niezwykle sentymentalnym. Co ważne, aranżowanie przestrzeni wyposażając ją w antyki dodaje wnętrzom prestiżu. Właśnie dlatego antyczne meble tak często spotykamy w kancelariach prawniczych, czy gabinetach wysoko postawionych urzędników.

Wyjątkowa kolekcja

W ostatnich latach pojawiła się moda na kolekcjonowanie wyjątkowych egzemplarzy antycznych mebli. Amatorzy dawnego stylu obierają różne kierunki. Jedni szukają wyrobów produkowanych w danej manufakturze lub regionie. Inni skupiają się na konkretnym stylu lub momencie historycznym, albo materiale, z jakiego wykonano meble. Bez względu na obrany kierunek, kolekcjonowanie antyków bez wątpienia stanowi pasjonujące wyzwanie oraz pozwoli zgromadzić niezwykłą kolekcję niepowtarzalnych mebli.

Opracowanie:
Warszawa, Stylowa 11
tel. 503 307 072
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz