Materiał Partnera

Mobilny terminal płatniczy – nowoczesny sposób na finalizowanie transakcji

Mobilny terminal płatniczy – nowoczesny sposób na finalizowanie transakcji

Od wielu lat Polacy coraz częściej korzystają z płatności kartą. Karty debetowe i kredytowe to we współczesnym świecie dobro powszechne i za ich pośrednictwem miliony osób dokonują niezliczonych transakcji. Coraz większą popularność zdobywa przenośny terminal płatniczy, umożliwiający uregulowanie należności w każdym miejscu i o każdej porze. Jakie są zalety korzystania z przenośnego terminala płatniczego?

Jak działa mobilny terminal płatniczy?

Przenośne terminale płatnicze to niewielkie urządzenia, które mogą zostać podłączone do smartfona lub tabletu poprzez standardowe gniazda słuchawek, lub dzięki technologii Bluetooth. W połączeniu z aplikacją mobilną umożliwiają sprzedawcy przyjmowanie płatności kartą kredytową, jak i debetową. Mobilne czytniki kart obsługują transakcje bezdotykowo, z użyciem standardowej opcji wpisania kodu PIN oraz poprzez przeciągnięcie paska magnetycznego karty. Przy ich użyciu możemy również dokonać płatności telefonem komórkowym.

Za sprawą technologii mPOS płatności przy użyciu przenośnych terminali mogą być przyjmowane w dowolnym miejscu i o każdej porze. Nowoczesna technologia umożliwia płacenie wszystkimi rodzajami kart takimi jak Mastercard, Visa oraz płatność BLIKIEM.

Zalety korzystania z bezprzewodowego terminala płatniczego

Urządzenia pozwalają na sprzedaż w dowolnym miejscu i zostały stworzone z myślą o przedsiębiorstwach, które codziennie bezpośrednio docierają do klientów (kurierzy, restauracje oferujące jedzenie na dowóz itp.). Przenośne terminale płatnicze zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa i szyfrują każde pojedyncze transakcje – zdradza Krzysztof Szczepaniak, pracownik firmy E-service oferującej terminale płatnicze.

Ponadto coraz więcej modeli zostaje wyposażonych w moduł NFC pozwalający na dokonywanie płatności mobilnych. Przenośny terminal wyposażony jest w baterię o dużej pojemności, a jego kompaktowe rozmiary pozwalają na noszenie go w kieszeni. Urządzenia przeznaczone są dla każdej firmy. Najczęściej korzystają z niego taksówkarze, mobilni fryzjerzy i kosmetyczki, lekarze, agenci ubezpieczeniowi, a także hipermarkety z możliwością dowozu zakupów do klienta. Klienci nie muszą pamiętać o wypłacie gotówki z bankomatu, by móc zapłacić za swoje ulubione jedzenie, a dostawca o tym, że będzie musiał wydać resztę. W dobie zagrożenia koronawirusem Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje płatności bezgotówkowe i coraz więcej osób decyduje się na używanie kart płatniczych przy najdrobniejszych transakcjach.

Opracowanie:
Koło, Kolejowa 72 lok. 29
tel. 696 409 818
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz