Materiał Partnera

Mobilna pielęgniarka - na czym to polega i co można zyskać z jej zatrudnienia?

Mobilna pielęgniarka - na czym to polega i co można zyskać z jej zatrudnienia?

W dzisiejszych czasach temat opieki zdrowotnej jest bardzo często poruszany. Głównie z tego względu, że nie każdy może skorzystać z jej usług. Coraz większa liczba osób nie jest w stanie, tak często jak potrzebuje, udać się do placówki medycznej, więc wybiera pomoc mobilnych lekarzy, których opłaca indywidualnie. Największą popularność zyskuje jednak mobilna pielęgniarka.

Czym zajmuje się mobilna pielęgniarka?

Mobilna pielęgniarka wykonuje tę samą pracę jak w szpitalu, tylko w terenie. Słowo mobilna nie zostało użyte przypadkowo, gdyż mobilność to największa zaleta takiej pielęgniarki. Z jej pomocy można skorzystać jednorazowo lub w ramach stałej współpracy. W zakres usług najczęściej wykonywanych przez pielęgniarkę mobilną wchodzą takie czynności jak: zastrzyki dla dzieci i dorosłych, podawanie kroplówek, wykonywanie cewnikowania u kobiet, bądź wymiana cewnika założonego na stałe, pielęgnacja i leczenie ran trudno gojących się lub świeżych, zdejmowanie szwów, pobieranie krwi, moczu i kału do badań.

Czy warto współpracować z mobilną pielęgniarką?

Opieka pielęgniarska w domu jest coraz częściej wybierana, ponieważ nie każdy ma dostęp do natychmiastowej pomocy lekarza lub pielęgniarki. Jeśli ktoś żyje samotnie lub rodzina nie może poświęcić mu, tyle czasu ile faktycznie potrzebuje, to usługi mobilnej pielęgniarki będą niezastąpione. Dzięki nim zyskuje się szeroki zakres usług  i pomoc potrzebną w krytycznym momencie. Specjalista z firmy S.O.S. Mobilne Usługi Pielęgniarskie- Skierniewice,powiat i okolice- Grażyna Dziennik podpowiada, że nierzadko bywa tak, że pomoc mobilnej pielęgniarki można uzyskać dużo szybciej, niż udając się do najbliższej placówki medycznej. Wystarczy wykonać telefon, a pielęgniarka dotrze do pacjenta w szybkim tempie - nawet w święta lub inne dni wolne od pracy.

Mobilne usługi pielęgniarskie są głównie doceniane za prywatność, którą zapewniają. Pacjenci wolą, aby zabiegi, które można wykonać w ich własnym domu, były faktycznie tam wykonane. Daje im to komfort i nie wprowadza stresującej sytuacji z potrzebą dojazdu do najbliższego ośrodka i oczekiwania na lekarza, nawet kilka razy dziennie lub w tygodniu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz