Materiał Partnera

Mobilna opieka pielęgniarska

Mobilna opieka pielęgniarska

Obecnie wysokie standardy medyczne to nie tylko możliwość korzystania z szeregu specjalistycznych badań, czy konsultacji w wielu poradniach lekarskich. Dzisiaj bardzo liczy się również mobilna pomoc w ramach POZ, a także profesjonalna opieka pielęgniarska. Z niej najczęściej korzysta się w przypadku pacjentów geriatrycznych, chorych dzieci, a także przy leczeniu osób niepełnosprawnych i po różnego rodzaju urazach.

Kiedy mobilna opieka pielęgniarska jest istotna?

Jak już wspomniano mobilna opieka pielęgniarska, bardzo ważna jest w przypadku różnych grup pacjentów. Mogą nimi być osoby starsze, dzieci, dorośli po urazach, czy też niemowlęta i osoby niepełnosprawne. Opieka pielęgniarska w domu pacjenta, dotyczy zaś pobierania krwi do badań, wymiany cewników i opatrunków, podawania leków i szczepionek, kontroli stanu zdrowia, a także bardziej złożonych procesów leczniczych. Do nich można zaliczyć terapię przeciwodleżynową, masaże rehabilitacyjne niemowląt i dzieci, a także osób po wypadkach, czy kontuzjach. Stałe współpraca z wykwalifikowaną mobilną pielęgniarką, jest również niesamowicie istotna przy opiece nad osobami niepełnosprawnymi, zwłaszcza przy schorzeniach uniemożliwiających poruszanie się o własnych siłach. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie z mobilnej pomocy pielęgniarskiej można w pewnym zakresie korzystać w ramach refundacji NFZ, a także poprzez indywidualną prywatną współpracę.

Mobilne badania specjalistyczne

Obecnie mobilnie przez lekarza, czy też pielęgniarkę, mogą być przeprowadzane również badania specjalistyczne takie, jak na przykład USG jamy brzusznej. Najczęściej ma ono formę profilaktyki zdrowotnej lub wstępnej diagnostyki – pacjent zawsze powinien w przypadku uporczywych bóli, czy innych symptomów, zostać skierowany na dokładną analizę w dobrze wyposażonym ośrodku. Dzisiaj dowóz pacjentów, którzy mają problem z samodzielnym poruszaniem się, jest przeważnie całkowicie darmowy.

Gdzie szukać mobilnych pielęgniarek?

Mobilne pielęgniarki najczęściej działają w ramach własnej praktyki pielęgniarskiej, a także w specjalistycznych przechodniach. Przykładem ośrodka z szeroko wyspecjalizowaną kadrą o długoletnim doświadczeniu, jest nowopowstała przychodnia Chynomed, która wykonuje usługi w swojej nowoczesnej placówce, jak i właśnie mobilnie, na terenie całego powiatu wejherowskiego. Tu szczególnie warto zwrócić uwagę na Indywidualną Praktykę Pielęgniarską Renaty Hebel-Bobryckiej – taka pomoc jest nieoceniona przy opiece nad pacjentami, niepotrzebującymi hospitalizacji, ale wymagającymi stałego nadzoru stanu zdrowia!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz