Materiał Partnera

Minky – hit wśród tkanin

Minky – hit wśród tkanin

Dobór materiałów, z którymi obcuje niemowlak, powinien być szczególnie dobrze przemyślany. Tkaniny muszą być miękkie i delikatne, aby nie podrażniały wrażliwej skóry malucha. Dobrze jest też, jeśli posiadają właściwości oddychające. Przykładem takiej tkaniny jest minky. Jakie są inne charakterystyczne cechy tego materiału i co się z niego wykonuje?

Minky – charakterystyka i zalety

Jeśli tkaninę minky można do czegoś porównać, to jest to plusz lub polar. Jednak materiał ten wykonuje się w całości z poliestru. Minky posiada cechę, która wyróżnia ją pośród innych tkanin – można tworzyć w niej wytłoczenia. Najczęściej mają one kształt kropek, ale równie dobrze mogą to być gwiazdki i serca. Występuje też tkanina minky w formie gładkiej.

Materiał ten ma wiele zalet szczególnie istotnych dla rodziców małych dzieci. Jest on miękki i przyjemny w dotyku, a także ma właściwości oddychające. Nie powoduje podrażnień wrażliwej skóry maluszka. Tkaninę minky charakteryzuje też elastyczność (w poziomie, ale nie w pionie). Można barwić ją na wiele kolorów.

Poza korzyściami, które minky może przynieść dzieciom, ma ona też niewątpliwe zalety istotne dla rodziców niemowląt. Tkanina może być prana w pralce w 30 stopniach Celsjusza. Poza tym, bardzo szybko schnie sama, a także nie trzeba, a nawet nie powinno się jej prasować. Tkanina w ogóle się nie gniecie, a pod wpływem wysokiej temperatury może się zniszczyć. Wypustki staną się natomiast mniej widoczne. Minky pozwala zatem zaoszczędzić czas, co jest bardzo istotne, kiedy ma się małe dzieci.

Czy minky ma jakieś wady?

Minky sprawia problemy głównie na płaszczyźnie produkcyjnej, dlatego trzeba zwracać uwagę na firmę, z której pochodzi materiał. Warto wziąć pod uwagę sklep 2 Lime, który ma  swojej ofercie bardzo dużo tkanin. Minky może sprawiać trudności również podczas fotografowania, bo ma tendencję do mienienia się w słońcu. Nie jest to tkanina tania, ale z pewnością będzie dobrą opcją dla tych, którym zależy na produktach wysokiej jakości.

Co robi się z minky?

Wiadomo już, że tkaninę minky wykorzystuje się głównie do akcesoriów dla dzieci. Ale co konkretnie można z niej uszyć? Z tkaniny minky wykonuje się różnorakie przedmioty, od wkładek do wózka, przez pościel, aż do pluszowych zabawek, czapek i szalików. Dzięki swojej miękkości materiał cieszy się sympatią dzieci. Z minky można szyć nawet akcesoria do sypialni dorosłych, takie jak zasłony czy narzuty na łóżko. Opcji jest sporo i na pewno warto wziąć pod uwagę wybór właśnie tego materiału.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz