Materiał Partnera

Mikrodermabrazja – recepta na gładką skórę

Mikrodermabrazja – recepta na gładką skórę
Posiadanie gładkiej, zdrowo wyglądającej i pozbawionej zmarszczek skóry, to marzenie niejednej kobiety. Nie może więc dziwić popularność, jaką coraz częściej cieszą się zabiegi peelingujące. Jednym z nich jest mikrodermabrazja.

Mikrodermabrazja to rodzaj peelingu, polegający na wygładzeniu wierzchniej warstwy skóry, poprzez usunięcie zrogowaciałego naskórka. Zabieg cieszy się szczególnym powodzeniem u schyłku sezonu letniego. Wówczas to skóra, doświadczona upałami i dużym nasłonecznieniem, przejawia gorszą kondycję – jest wysuszona, generuje duże ilości sebum (łoju skórnego ) i występują na niej przebarwienia.

Nowatorsko

Zabieg mikrodermabrazji w powszechnym przekonaniu jest o wiele bardziej skuteczny, niż zwyczajne maseczki, peelingi czy kremy. Opiera się on na nowatorskiej metodzie stymulacji skóry przy pomocy specjalistycznego narzędzia, wyposażonego w głowice diamentowe, z kryształkami tlenku glinu, bądź też mieszkanką tlenu i soli fizjologicznej. Przyrządy w prosty sposób pozbywają się warstwy rogowej, a jednocześnie stymulują obecne w skórze kolagen i elastynę. Z tego ostatniego powodu mikrodermabrazję można stosować również w walce z rozstępami.

Bezinwazyjnie

Proces kosmetyki skóry z użyciem metody dermabrazji przebiega bezinwazyjnie. Kolejne warstwy naskórka są łagodnie i stopniowo złuszczane przy pomocy metalowej końcówki narzędzia, która zasysa rogowaciznę. Długość i intensywność zabiegu zależy od decyzji osoby, która go wykonuje. Kluczowy jest stan skóry klienta i ilość naskórka przeznaczonego do złuszczenia. Zabieg nie przysparza bólu, nie zostawia też żadnych śladów. W trosce o alergików, możliwe jest stosowanie odpowiednich głowic (zazwyczaj wspomnianych już głowic diamentowych).

Skutecznie

Skuteczność – to słowo, które najlepiej opisuje zabieg mikrodermabrazji. Poprawa wyglądu jest widoczna praktycznie w chwilę po wykonaniu zabiegu. Zmarszczki ulegają wyraźnemu optycznemu pomniejszeniu, skóra nabiera elastyczności. Spowolnieniu ulegają także procesy łojotokowe, dzięki czemu możemy cieszyć się zdrową, młodzieńczą cerą.

Spróbuj sama

Zabieg mikrodermabrazji to metoda kosmetyczna, której warto dać szansę. Rekomenduję się ją zwłaszcza dla osób z wyjątkowo wrażliwą skórą, źle znoszących tradycyjne metody peelingujące, mających trądzikową i skłonną do złuszczeń cerę. Aby zebrać więcej informacji na temat mikrodermabrazji i innych zabiegów medycyny estetycznej, najlepiej skontaktować się z odpowiednim salonem kosmetycznym. Takim, wartym odwiedzenia miejscem, jest m.in. Centrum Kosmetyczne ,,Aleja Piękna" w Warszawie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz