Materiał Partnera

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa?

Mikrodermabrazja diamentowa czy korundowa?

Od kilku lat mikrodermabrazja cieszy się ogromną popularnością. Metoda złuszczania naskórka pozwala poprawić jego wygląd i zdrowotność. W salonach kosmetycznych wykonywane są różne rodzaje mikrodermabrazji. Poniżej wyjaśnimy dokładnie na czym polega ten zabieg. Przedstawimy także najważniejsze różnice między mikrodermabrazją diamentową i korundową. Dzięki temu łatwiej będzie Wam stwierdzić, która forma będzie dla Was lepsza.

Cel zabiegu

Mikrodermabrazja to zabieg polegający na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Zalecany jest on przede wszystkim osobom o tłustej lub mieszanej cerze. Zabieg jest wykonywany przede wszystkim na skórze twarzy. Nieco rzadziej stosuje się go w okolicach dekoltu, szyi oraz pleców.  Celem mikrodermabrazji jest oczyszczenie i rewitalizacja cery, poprawa jej chłonności oraz redukcja przebarwień i blizn.

Mikrodermabrazja diamentowa

Urządzenie, którym wykonuje się zabieg, jest wyposażone w diamentową głowicę. Pozwala ona na stopniowe usuwanie kolejnych warstw naskórka, a przede wszystkim obumarłych komórek oraz zanieczyszczeń. Podczas mikrodermabrazji do najgłębszych warstw skóry dociera impuls, który pobudza podziały komórkowe i prowadzi do powstawania nowych komórek. Przed zabiegiem należy przeprowadzić dokładny demakijaż cery. Czasem zdarza się, że w jego trakcie wymieniana jest głowica. Dzięki temu przez cały czas trwania zabiegu posiada ona odpowiednią warstwę pyłu diamentowego, co umożliwia dotarcie do głębszych warstw skóry. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z filtrem UV ponieważ skóra jest wtedy bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych, wiatru oraz mrozu. Przez pierwszą dobę skóra może być także nieco zaczerwieniona.

Mikrodermabrazja korundowa

W przypadku mikrodermabrazji korundowej do usuwania naskórka używane są kryształki glinu. Proszek jest aplikowany pod odpowiednim ciśnieniem, które umożliwia starcie obumarłego naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. Urządzenie do mikrodermabrazji korundowej jest wyposażone w dwie końcówki. Z jednej wystrzeliwany jest strumień korundu. Druga służy do zasysania złuszczonego naskórka. Mikrodermabrazja korundowa daje silniejszy efekt złuszczania. „Na ten typ zabiegu powinny decydować się osoby, u których dolegliwości skóry mają zaawansowane stadium, a sama cera jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych.” – wyjaśnia specjalistka z renomowanego salonu kosmetycznego LOOKSUS. Mikrodermabrazja diamentowa to idealny zabieg dla osób o delikatnej cerze, która wykazuje skłonności do alergii.

Wybór rodzaju mikrodermabrazji nie należy do łatwych decyzji. Najlepiej nie podejmować jej samodzielnie, tylko skonsultować wybór ze specjalistką w salonie kosmetycznym. Na podstawie analizy rodzaju cery będzie w stanie doradzić optymalne rozwiązanie.

Opracowanie:
Poznań, por. Janiny Lewandowskiej 25
tel. 661 474 683
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz