Materiał Partnera

Mieszalnia farb - kolory świata w zasięgu ręki

Mieszalnia farb - kolory świata w zasięgu ręki

Malowanie ścian i sufitów to jedna z tych czynności, których nie unikniemy zarówno przy sporym remoncie, jak i przy niewielkim odświeżeniu naszego domu. Dobór odpowiednich kolorów ma niebagatelny wpływ na samopoczucie przebywających w danym pokoju osób oraz na wygląd pomieszczeń, które dzięki temu mogą ulec diametralnej zmianie. Niemniej jednak bardzo często dostępna kolorystyka gotowych farb nie do końca odpowiada naszym potrzebom. Na szczęście, dzięki skorzystaniu z usługi mieszalni farb, otrzymamy możliwość wyboru idealnej dla nas barwy.

Kolory inne niż wszystkie

Wybór barwy jaką pomalujemy nasze ściany i sufit może mieć spory wpływ na styl wykończenia wnętrz. Nie powinny one być dobierane z przypadku, a ich komponowanie musi być skrupulatnie przemyślane. Oczywiście farby gotowe mają tę zaletę, że są dostępne zawsze, wszędzie, zwykle od ręki, a ich kolory w ofercie są najczęściej stałe. Niemniej jednak coraz częściej producenci dają nam możliwość wyboru barwy z mieszalnika. Dostępna tam liczba kolorów sięga nawet kilkunastu tysięcy. Ogromny wzrost zainteresowania tego typu usługą dostrzegły także firmy oferujące sprzedaż farb i chemii budowlanej, jak na przykład Builder - hurtownia materiałów budowlanych z Wrocławia. Różnorodność dostępnych barw sprawia, że jednym z największych atutów takiego rozwiązania jest możliwość precyzyjnego dopasowania odcienia do określonej aranżacji. Kolejną zaletą korzystania z dobieranych farb jest możliwość uzyskania tego samego odcienia w różnych typach farb, np. do ścian i metalu, dzięki czemu grzejnik może mieć ten sam kolor, co całe pomieszczenie. Nie należy również zapominać, że ta kolorystyczna różnorodność daje możliwość powrotu do wybranej już raz barwy w dowolnym momencie, nawet po kilku latach. Wystarczy, że zapiszemy kod powstałego koloru i gdy zabraknie nam farby podczas malowania lub gdy za jakiś czas będziemy chcieli odświeżyć wnętrze tą samą tonacją, na podstawie tego numeru odtworzymy ją idealnie.

Jak to działa?

Farby z mieszalnika powstają w specjalnym urządzeniu, które komponuje kolory najczęściej z pomocą komputera, a samo wymieszanie trwa kilka minut. Zanim jednak otrzymamy gotowy produkt, musimy wybrać intersujący nas kolor z dostępnego wzornika. W tym przypadku najczęściej stosowane są wzorniki według systemu NCS oraz RAL. Kolejnym zadaniem jest wybór bazy, czyli dobranie rodzaju farby odpowiedniej do pomieszczenia i powierzchni, którą chcemy pomalować. Ostatnim krokiem jest ustalenie, jakiej ilości produktu potrzebujemy. Na szczęście istnieje możliwość zamówienia również niestandardowych pojemności.

Nie tylko wewnątrz

Problem doboru odpowiedniej kolorystyki nie dotyczy wyłącznie wnętrz. W przypadku domów, niejednokrotnie pojawia się problem, jak z zewnątrz powinien on wyglądać i jak na przykład dobrać kolor tynków do istniejących okien, kolorystyki dachu lub otoczenia oraz sąsiadujących budynków. W takiej sytuacji również możemy wykorzystać tynki i farby fasadowe, których wyjątkowy kolor powstał w mieszalniku.

Skorzystanie z usługi, jaką jest mieszanie farb to doskonałe rozwiązanie, które sprawi, że nasze wnętrza lub fasada budynku będą niepowtarzalne i zyskają nowy charakter.

Opracowanie:
Wrocław, Nowodworska 19
tel. 71 357 30 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz