Materiał Partnera

Miękkie soczewki kontaktowe w ofercie Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego

Miękkie soczewki kontaktowe w ofercie Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego

Miękkie soczewki kontaktowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnych okularów. Z pewnością docenią je osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i które nie mogą przyzwyczaić się do noszenia okularów. Niektórym pacjentom wiele problemów nastręcza jednak dopasowanie soczewek kontaktowych do swoich potrzeb. Optycy ze Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego we Wrocławiu chętnie pomogą w wyborze.

Jakie rodzaje miękkich soczewek kontaktowych dostępne są w Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym?

W sprzedaży są rozmaite modele soczewek kontaktowych, które różnią się od siebie trybem noszenia, częstotliwością wymiany oraz materiałem, którego użyto do ich produkcji. Ze względu na tryb noszenia można wyróżnić soczewki dzienne i typu night&day. Te pierwsze należy zdjąć przed snem, natomiast te drugie można nosić bez przerwy przez 30 dni i nocy. Jeśli chodzi o częstotliwość wymiany, to dostępne są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i roczne. Soczewki jednodniowe uznawane są za najzdrowsze, ponieważ zapewniają największą sterylność. Z kolei soczewki roczne nie są rekomendowane przez okulistów. Używa się ich tylko w wyjątkowych przypadkach. Każda osoba, która zdecyduje się na wizytę w Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym, może liczyć na fachową obsługę i dobór soczewek do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Ośrodek oferuje:

  • soczewki sferyczne,
  • soczewki toryczne,
  • soczewki progresywne (multifokalne),
  • soczewki multifokalne toryczne,
  • soczewki protetyczne.

Placówka współpracuje z najlepszymi producentami soczewek kontaktowych – firmami Johnson&Johnson, Coopervision, Bausch&Lomb, Aqua Lens, Alpha Diagnostic i CibaVision.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego?

Lekarze ze Specjalistycznego Ośrodka Okulistycznego potrafią dopasować soczewki kontaktowe pacjentom o nietypowej geometrii rogówki i cierpiącym na duże wady wzroku. Jest to możliwe dzięki ich bogatemu doświadczeniu zawodowemu i wykorzystaniu nowoczesnej aparatury medycznej. Po wnikliwej konsultacji okulistycznej pacjent otrzymuje parę próbnych soczewek, które zakładane są  jeszcze w czasie trwania wizyty. Jeśli po upłynięciu okresu adaptacyjnego pacjent nie będzie odczuwał żadnego dyskomfortu ani skarżył się na niewyraźne widzenie, oznacza to, że soczewki zostały dobrze dopasowane. Personel ośrodka zadba wówczas o to, by nauczyć pacjenta, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki oraz jak odpowiednio je pielęgnować. Co ważne, załoga poświęci pacjentowi tyle czasu, ile ten będzie potrzebował, by móc swobodnie zacząć obchodzić się z soczewkami. Ponadto Specjalistyczny Ośrodek Okulistyczny gwarantuje konkurencyjne ceny usług i terminową realizację zamówień.
Opracowanie:
Wrocław, Stawowa 12 lok. 3
tel. 71 344 79 62
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz