Artykuł sponsorowany

Miejsca zastosowania blachowkrętów podczas montażu pokrycia dachowego

Miejsca zastosowania blachowkrętów podczas montażu pokrycia dachowego

Specjalistycznie zaprojektowane wkręty umożliwiają trwałe i estetyczne łączenie poszczególnych materiałów podczas procesu budowy. Wykonane muszą być z najwyższej jakości stali, aby sprostać sporym obciążeniom mechanicznym oraz trudnym warunkom atmosferycznym. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych są blachowkręty. Co warto o nich wiedzieć oraz w jakich miejscach stosuje się je najczęściej?

Blachowkręty przy montażu pokrycia dachowego

Swoje niezwykle istotne zastosowanie blachowkręty zyskują podczas prac związanych z montażem pokrycia dachowego. Czy mowa tu o każdym typie pokrycia? Absolutnie nie. Chodzi oczywiście o blachodachówkę, która wciąż cieszy się ogromną popularnością ze strony inwestorów. Blachowkręty służą w tym przypadku to zamocowania arkuszy w taki sposób, aby nie zostały one porwane przez wiatr. Cały proces polega na przewierceniu dolnej fali blachodachówki oraz wwiercenie się we wcześniej przygotowany stelaż z łat. Wkręty umieszczane są w dolnej, a nie w górnej fali z tego powodu, aby zapewnić jak najgłębsze usadowienie wkrętów w łacie dachowej, aczkolwiek trzeba uważać, żeby jej nie przewiercić na wylot.

Pojawia się jednak bardzo uzasadnione pytanie dotyczące tego, co zrobić z zabezpieczeniem otworu, który powstał na styku wkrętów z blachą. Nowoczesne blachowkręty wyposażone są w gumki wykonane z materiału EPDM, który doskonale chronią newralgiczne miejsce przed wpływem wody deszczowej. W razie wątpliwości co do tego, jakie konkretnie wkręty wybrać, zawsze warto udać się z zapytaniem to specjalistycznej hurtowni. Do takich zdecydowanie zalicza się firma Mr Gwint, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie najwyższej jakości wkrętów, śrub, podkładek oraz kołków. Co jeszcze warto wiedzieć o blachowkrętach, używanych przy montażu pokrycia dachowego?

Sprawdź także: Popularne rodzaje pokryć dachowych – ich zalety i wady

Blachowkręty – przykręcenie obróbek blacharskich i innych akcesoriów

Największym zagrożeniem dla blachodachówki, szczególnie tej produkowanej w arkuszach, a nie w modułach, są oczywiście silne porywy wiatru. Ile wkrętów należy zastosować, aby nie narazić się na straty materialne związane z zerwaniem pokrycia? Producenci zalecają użycie około 7 szt./m2. Nie należy w tym przypadku schodzić poniżej tej ilości, ponieważ bardzo szybko może się to zemścić. Blachowkręty stosuje się także do zamontowania obróbek blacharskich takich jak wiatrownice, pasy nadrynnowe, czy rynny koszowe – choć akurat w wypadku popularnych koszy, zdania wykonawców są podzielone. Za pomocą blachowkrętów montuje się także gąsiory blachodachówkowe, czyli zwieńczenie kalenic narożnych i gradowych.

Czym sugerować się podczas wyboru dobrych blachowkrętów? Warto zwrócić uwagę na ich długość oraz zakres przewiercalności. Trzeba także wiedzieć, że blachowkręty mogą być przystosowane do ostatecznego zamontowania w powierzchni drewnianej lub stalowej. Dla przykładu, blachowkręty przystosowane do montażu blachodachówki na łatach drewnianych, absolutnie nie sprawdzą się w momencie, gdy łaty wykonane są ze stali.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz