Materiał Partnera

Mgła wodna XFLOW – gaszenie pożarów w budynkach wielkopowierzchniowych!

Mgła wodna XFLOW – gaszenie pożarów w budynkach wielkopowierzchniowych!

Każdy zarządca budynku wielkopowierzchniowego, który wyposażony jest w cenne urządzenia, archiwa, meble, a także, w którym zawsze znajduje się duża ilość osób – pracowników, czy klientów – powinien być wyposażony w nowoczesne systemy przeciwpożarowe. Dzisiaj nie tylko ważne są specjalistyczne czujniki i urządzenia gaśnicze oparte o wykorzystanie takich obojętnych gazów gaszących, jak ARGONIT, AZOT, czy ARGON, ale także bardziej złożone konstrukcyjne sieci mgły wodnej rozprowadzone w całym obiekcie. Najlepsze z nich występują na rynku polskim pod linią XFLOW!

Zalety technologii XFLOW

Technologia XFLOW, jest oparta o krople wody, które tłumią pożary poprzez odcinanie dopływu tlenu. Warto przy tym wiedzieć, że tenże niskociśnieniowy system mgły wodnej, idealnie zaprojektowany i wdrożony do danego budynku, będzie stanowił jeden z głównych elementów prewencyjnych, pozwalający na szybkie usunięcie pojawiającego się zagrożenia, przy zminimalizowanych stratach. Sieć XFLOW, nie zużywa bowiem dużych ilości wody, jest w pełni zautomatyzowana i wyposażone w nowoczesne czujniki, a także przygotowana w taki sposób, aby ograniczyć niszczenie wnętrz budynków w kontakcie z ciekłą mgłą. Sama konstrukcja zaś pozwala na wdrożenie XFLOW, zarówno w nowobudowanych obiektach, jak i w tych już istniejących. Jest to wynik przede wszystkim niskiej wagi wszystkich komponentów, oraz niewielkich przekrojów rurociągów i urządzeń, które wyróżniają się niskim zużyciem energii. W różnego rodzaju testach system oparty o mgłę wodną XFLOW, wypadł znacznie lepiej od tradycyjnych rozwiązań natryskowych.

Gdzie warto stosować systemy gaśnicze XFLOW?

Stałe urządzenia gaśnicze na mgłę wodną XFLOW, warto wykorzystywać przede wszystkim w obiektach wielkopowierzchniowych, usługowych, magazynowych, przemysłowych, handlowych, czy biurowych. Świetnie sprawdzają się także w budynkach takich, jak urzędy, szpitale, szkoły, muzea, czy hotele, zastępując alternatywne technologie instalacji tryskaczowych. Warto przy tym wiedzieć, że coraz częściej XFLOW, jest instalowany tam gdzie znajdują się kabiny lakiernicze, przenośniki taśmowe, silosy, stanowiska olejowe, hangary, tunele kablowe, czy nawet archiwa! Tryskacze mgłowe uzyskały bowiem dopuszczenia do stosowania dla zagrożeń pożarowych oznaczonych symbolami OH-1 oraz OH-3. Wydajność tegoż rozwiązania jest zaś bardzo duża – powierzchnia działania tryskaczy sięga 30 m2 przy ciśnieniu 3,4 bara.

Jeśli jesteś zarządcą lub właścicielem budynku, architektem, czy też deweloperem, koniecznie powinieneś zapoznać się z szeregiem produktów przeciwpożarowych, które dostarczane są na rynek polski, przez firmę AFFS. To między innymi ona gwarantuje urządzenia stałe oparte o mgłę wodną XFLOW, czy też takie innowacyjne rozwiązania, jak np. VESDA – system wczesnej detekcji dymu!

Opracowanie:
Łomianki, Warszawska 31
tel. 22 766 49 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz