Materiał Partnera

Mezoterapia mikroigłowa jako zabieg przeciwstarzeniowy

Mezoterapia mikroigłowa jako zabieg przeciwstarzeniowy

Mezoterapia mikroigłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetologii o działaniu przeciwstarzeniowym. Zabieg wykonuje się głównie na twarzy, szyi i dekolcie. Można wykonywać go również na innych częściach ciała, które wymagają regeneracji. Dowiedzmy się, jak wygląda zabieg oraz jakie są wskazania do jego wykonania.

Czym jest mezoterapia mikroigłowa i jak wygląda zabieg?

Jest to zaawansowana technologia mikro-nakłuwania (frakcjonowania) skóry. Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry za pomocą ultra cienkich igieł. Podczas zabiegu wykonuje się nawet kilkadziesiąt tysięcy mikro-nakłuć. Zabieg ten pozwala na wprowadzenie w głąb skóry substancji odżywczych i naturalnie stymuluje komórki do regeneracji i samoodnowy. Nasza skóra stymulowana jest do naturalnej produkcji włókien kolagenowych.

Zabieg ten ma bardzo dobre działanie pielęgnacyjne oraz przeciwstarzeniowe. Stosuje się go np. w celu odmłodzenia i nawilżenia skóry, redukcji drobnych zmarszczek czy likwidacji blizn i rozstępów. Mezoterapia mikroigłowa sprawdza się również w przypadku wypadania włosów na skutek zaburzeń krążenia czy ubogiej diety – dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej IMAGE w Szczecinie.

Mikro-nakłucia zwiększają wchłanianie składników aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, składniki mineralne czy aminokwasy. Skórę przed zabiegiem trzeba dokładnie oczyścić, odkazić czy znieczulić. Przez 48 godzin po zabiegu nie należy stosować makijażu a przez minimum 7 dni od zabiegu musimy unikać kąpieli słonecznych, solarium czy sauny. Najczęściej wykonuje się od 3 do 5 zabiegów w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Mezoterapia mikroigłowa – wskazania i przeciwwskazania

Wskazaniami do zabiegu mezoterapii mikroigłowej jest przede wszystkim zwiększenie elastyczności skóry, zmarszczki mimiczne, bruzdy i blizny, w tym potrądzikowe, cellulit, rozstępy, worki i cienie pod oczami, przebarwienia czy nierówny koloryt skóry. Przed każdym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej ważne jest, aby wykluczyć przeciwwskazania. Stąd pacjenci otrzymują do wypełnienia dokumenty dotyczące ich stanu zdrowia, przyjmowanych leków czy poinformowaniu o wcześniejszych zabiegach estetycznych. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to m.in. ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, kuracja sterydami lub retinoidami, cukrzyca, stany bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze skóry czy trądzik różowaty lub opryszczka w stanie aktywnym. Pamiętajmy, że jeżeli chcemy skorzystać z usługi mezoterapii w Szczecinie, warto udać się do sprawdzonych miejsc, w których pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy dbają również o komfort pacjenta, higienę oraz czystość. Zabieg wykonany w dobrym gabinecie kosmetologii lub medycyny estetycznej jest bardzo bezpieczny.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz