Materiał Partnera

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna DERMAPEN

Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna DERMAPEN

Mezoterapia jest zabiegiem odmładzającym skórę, z którego korzysta coraz więcej kobiet, a także mężczyzn. Wykonują go profesjonalne gabinety medycyny estetycznej, a trwa on zaledwie kilkadziesiąt minut. Metoda ta polegająca na wstrzyknięciu substancji odżywczych w obręb skóry, bądź jej odpowiednie nakłuwanie, przynosi spektakularne efekty. To dlatego technika ta jest stale udoskonalana, a dzisiaj można skorzystać z innowacyjnej mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej DERMAPEN.

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to zabieg, który stanowi jedną z najskuteczniejszych metod powstrzymywania procesów starzenia się skóry. Wykonują ją gabinety dermatologii estetycznej lub szeroko wyspecjalizowane ośrodki medycyny estetycznej, takie jak Beauty Medica. Najskuteczniejszymi metodami mezoterapii są zabiegi igłowe, a najbardziej rekomendowana jest mezoterapia mikroigłowa frakcyjna DERMAPEN, którą stosuje się na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni, czy też w celu pobudzenia wzrostu włosów na skórę głowy.

Działanie mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa technologii DERMAPEN wykorzystuje specjalistyczne narzędzia z igłami wykonanymi z molibdenu. To one wykonując około 1300 nakłuć na sekundę, dokonują w odpowiednich warstwach skóry (nakłucie od 0,5 do 2,5 mm) mikrourazy, co stymuluje organizm do indukcji kolagenu – dostarczone substancje czynne do naskórka oraz skóry właściwej mają na celu pobudzenie działania fibroblastów. Warto wiedzieć, że mezoterapia igłowa wykorzystuje również zastosowanie specjalnie przygotowanego koktajlu odżywczego, który składa się z substancji czynnych, witamin, mikroelementów czy kwasów nukleinowych. Pozytywnie wpływa to na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Zalety mezoterapii mikroigłowej

Mikronakłuwanie frakcyjne w technologii DERMAPEN wykazuje wiele wskazań terapeutycznych, które nie tylko wpływają na estetykę skóry, ale na jej zdrowie. Dzięki technice tej dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu, a pobudzone tkanki skórne wykazują procesy odbudowy swoich struktur. W ten sposób skóra staje się bardziej napięta, odżywiona i elastyczna, a polepszone ukrwienia powoduje, że oprócz zniknięcia drobnych zmarszczek poprawiony zostaje jej koloryt. DERMAPEN pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów, które pozwalają na zminimalizowanie różnych defektów skórnych.

Kiedy można stosować mezoterpię mikroigłową?

Technologia DERMAPEN jest bardzo skuteczna w przypadku różnych zmian skórnych. Poprawa zdrowotna skóry, a także jej lepszy wygląd można uzyskać zarówno w przypadku skóry trądzikowej, skóry potrądzikowej, jak i w przypadku występowania blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych oraz rozstępów. Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna podobnie jak inne jej gałęzie, wymaga przed podjęciem każdego zabiegu, szerokiego wywiadu z pacjentem/klientem, a w niektórych wymaga okazania odpowiednich wyników badań.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz