Mezoterapia igłowa na włosy – skuteczna metoda leczenia łysienia?

Mezoterapia igłowa na włosy – skuteczna metoda leczenia łysienia?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje się także w leczeniu skóry głowy. Odżywcze koktajle witaminowe wprowadzane przez dermatologa podczas zabiegu wspomagają procesy regeneracyjne cebulek włosowych i poprawiają krążenie krwi w skórze głowy. Na czym polega taki zabieg i kiedy warto się na niego zdecydować? Sprawdź.

Dlaczego włosy wypadają?

Przeciętny człowiek ma na głowie około 100 tysięcy włosów. Dziennie tracimy od 40 do 70 z nich - to naturalne zjawisko. Jeżeli włosy są zdrowe, w miejsce utraconych kosmyków natychmiast wyrastają nowe.

Utrata włosów może być następstwem różnych schorzeń, takich jak niedobory pokarmowe, zatrucia i inne. W niektórych przypadkach łysienie jest uwarunkowane genetycznie.

Leczenie wypadania włosów najlepiej zacząć od wizyty u specjalisty, który odpowiednio zdiagnozuje jego przyczynę. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, gdyż u pań terapia jest dużo bardziej skomplikowana.

Mezoterapia igłowa na włosy – wskazania

Mezoterapia igłowa skóry głowy najczęściej jest stosowana w przypadku wystąpienia:

  • łysienia pierwotnego,
  • łysienia plackowatego,
  • łysienia typu męskiego,
  • łysienia wtórnego, które pojawiło się w wyniku choroby, zatrucia czy niedoborów pokarmowych.

Mezoterapię zaleca się również osobom, które zaczęły tracić włosy w wyniku zmian hhormonalnych, występujących między innymi w ciąży i w trakcie karmienia piersią. O rozpoczęciu terapii decyduje dermatolog lub trycholog w gabinecie medycyny estetycznej.

Na czym polega zabieg mezoterapii na włosy?

Mezoterapia igłowa włosów polega na wprowadzeniu pod skórę głowy za pomocą igły i strzykawki specjalnych substancji zawierających witaminy i minerały. Od jakiegoś czasu możliwe jest również wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego. 

W wyniku tego zabiegu na skórze głowy tworzą się mikrourazy, które pobudzają cebulki włosów poprzez aktywację procesów regeneracyjnych. Na skutek tych czynników włosy zaczynają odrastać, a łysienie zmniejsza się. Należy jednak pamiętać, że warunkiem tych efektów są żywe mieszki włosowe pod skórą głowy.

Zabieg mezoterapii na włosy jest dosyć bolesny, gdyż nie jest możliwe całkowite znieczulenie skóry głowy. Do znieczulenia miejscowego stosuje się specjalne maści, jednak nie są one w pełni skuteczne.

Jak dbać o skórę głowy po zabiegu?

Skóra po zabiegu mezoterapii będzie przez jakiś czas zaczerwieniona i opuchnięta. Aby jak najszybciej powróciła do dobrej kondycji, należy stosować się do zaleceń lekarza i stosować odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry. Nie powinno się również korzystać z solarium i sauny, a także stosować odżywek.

Przeciwskazania do wykonania mezoterapii skóry głowy

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii wykonywanej na skórę również w przypadku mezoterapii na włosy istnieją liczne przeciwwskazania. Zabiegu nie wolno wykonywać:

  • u kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • u osób chorych na cukrzycę, nowotwory, infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • u osób ze skłonnością do powstawania blizn,
  • u osób z infekcjami skóry ,
  • w trakcie miesiączki.

Ile kosztuje mezoterapia na włosy?

Cena jednego zabiegu mezoterapii igłowej na włosy waha się od 300 do 400 złotych w zależności od gabinetu i miasta. Aby leczenie było skuteczne, musimy jednak liczyć się z dużo większym wydatkiem, gdyż zabieg trzeba powtórzyć kilka razy. 

Liczba zabiegów jest uzależniona od oczekiwań pacjenta i stadium zaawansowania choroby. Zazwyczaj mezoterapia igłowa na włosy przeprowadzana jest w dwóch fazach - pierwsza ma na celu wyleczenie stanów chorobowych i regenerację cebulek włosów, druga jest przeprowadzana, aby podtrzymać osiągnięte rezultaty.

Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz