Materiał Partnera

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa, dla kogo?

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa, dla kogo?

Świat medycyny estetycznej to świat zabiegów skupiających się na polepszeniu stanu, nawilżenia i napięcia skóry. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest znana od dawna mezoterapia, która pomaga przywrócić blask skórze i widocznie poprawić jej napięcie oraz elastyczność. Sprzyja również w walce z niedoskonałościami skóry. Na czym polega sam zabieg i dla kogo jest on odpowiedni?

Kącik Urody „WENA” to salon, w którym każdy klient może kompleksowo zadbać o urodę. Nowoczesny sprzęt, wysokiej jakości produkty wykorzystywane w zabiegach oraz wykwalifikowani pracownicy to jego największe zalety. Jednym z oferowanych u nas zabiegów cieszącym się dużą popularnością jest mezoterapia igłowa i mikroigłowa. Na czym polega mezoterapia i co pomaga uzyskać?

Czym jest mezoterapia igłowa i mikroigłowa?

Mezoterapia igłowa to znany od dawna zabieg w trakcie, którego ostrzykuje się poszczególne obszary ciała igłami wypełnionymi preparatem dobranym do potrzeb klienta. Można tu stosować kwasy hialuronowe, koktajle witaminowe przygotowane z myślą o indywidualnym kliencie lub ampułki z jednym składnikiem aktywnym skupiającym się na walce z danym problemem. Przynosi o wiele lepsze efekty niż stosowanie kremów, ponieważ wszystkie substancje aktywne od razu pokonują barierę naskórka i docierają w głąb skóry. Jej korzystne działanie da się zauważyć w leczeniu cellulitu, rozstępów, gdy chcemy zregenerować, odżywić i odmłodzić skórę, lub gdy chcemy walczyć z łupieżem a nawet łysieniem. Aby zabieg przebiegał w komfortowej i pozbawionej bólu atmosferze można zastosować maść z lidokainą, co wyeliminuje odczucie wkłucia igłą. Mezoterapia mikroigłowa to mikro nakłucia, które pozwalają sięgać do warstw tuż pod powierzchnią skóry lub do warstw głębokich. Nie stosuje się tu tradycyjnej igły a rollery lub dermapeny. Ta metoda pobudza skórę do produkcji kolagenu i przyspiesza jej regenerację. Sprawdza się w profilaktyce starzenia skóry i jej odżywianiu. Kącik Urody „WENA” oferuje swoim klientkom wysokiej jakości produkty, dzięki którym szybko pozbędą się zmarszczek mimicznych, pobudzą do regeneracji i ujędrnią naskórek.

Jakie są wady i zalety takich zabiegów?

Największą zaletą tego zabiegu jest jego naturalny efekt. Nie należy obawiać się opuchlizny nawet tuż po ostrzykiwaniu. To zabieg, któremu można poddać każdą część ciała: twarz, szyję, dekolt, dłonie, pośladki, brzuch, uda, skórę głowy (walka z łysieniem, łupieżem, wzmocnienie włosa). Jest to metoda niechirurgiczna, która zapewnia trwały efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. To bardzo prosta metoda na opóźnienie procesów starzenia. Należy jednak pamiętać, że są pewne przeciwskazania do poddania się tym zabiegom. Dotyczy to chorób jak cukrzyca, wirusowe zapalenie wątroby, ropne stany zapalne skóry i opryszczka, ale także nie wykonuje się zabiegów paniom w ciąży. Po zabiegu należy zadbać o skórę oraz unikać słońca. Zapraszamy do konsultacji, dobierzemy odpowiednie preparaty i zarezerwujemy termin zabiegu!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz