Artykuł sponsorowany

Mezoterapia głowy jako skuteczna metoda na wypadające włosy

Mezoterapia głowy jako skuteczna metoda na wypadające włosy

Stres, zanieczyszczenia, nieprawidłowy sposób odżywiania, uwarunkowania genetyczne, choroby - to niektóre z czynników, które przyczyniają się do wypadania włosów. Jedną z metod, która pozwala skutecznie walczyć z problemem, jest mezoterapia. Dzięki niej do skóry wprowadza się składniki odżywcze, które wzmacniają strukturę włosa. Mezoterapia przyczynia się również do pobudzania uśpionych cebulek włosów.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Jest to technika, w której z wykorzystaniem iniekcji dostarcza się skórze odżywczy koktajl mineralny i witaminowy. Powstałe w ten sposób maleńkie uszkodzenia powodują regenerację i stymulują cebulki włosów.

Jakie mogą być przyczyny wypadania włosów?

W przypadku, gdy włosy nadmiernie wypadają, a nawet pojawiają się łyse powierzchnie, można podejrzewać, że doszło do degeneracji mieszków włosowych. Nie może dojść do całkowitego zaniku mieszków, gdyż wówczas żadna terapia nie przyniesie pożądanego rezultatu. Do utraty włosów może dochodzić w wyniku różnych problemów zdrowotnych. Wyróżnia się dwa typy łysienia, a mianowicie pierwotne i wtórne. Do pierwszej grupy zalicza się łysienie plackowate oraz typu męskiego. Drugie natomiast jest efektem braków witaminowych różnych schorzeń takich jak łysienie łojotokowe czy też zatruć. W takiej sytuacji koniecznie trzeba skierować kroki do lekarza, który podejmie działania w celu ustalenia przyczyny. Współcześnie jest wiele skutecznych metod, które zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów, a także łysieniu.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu wielu nakłuć głowy i aplikacji specjalnie przygotowanych preparatów lub środków farmakologicznych, które mają działanie odżywiające włosy. Mikrourazy doprowadzają do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Dzięki temu poprawie ulega ukrwienie skóry. Prezentowany zabieg przyczynia się również do pobudzenia cebulek włosów. Podkreślić należy, że zabieg nie należy do przyjemnych, gdyż wywołuje uczucie bólu. Wynika to z tego, że owłosionej skóry nie można dobrze znieczulić. Mezoterapia pozwala także na aplikowanie w skórę osocza bogatopłytkowego. Jest to metoda przynosząca doskonałe efekty – podkreśla specjalista zatrudniony w salonie kosmetologicznym Twój Kosmetolog z Warszawy.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Mezoterapia igłowa nie może być wykonana w każdej sytuacji. Istnieją przeciwwskazania, wśród których wymienia się między innymi cukrzycę, miesiączkę, ciążę, alergie na stosowane preparaty, infekcje bakteryjne lub wirusowe, skłonność do blizn i wiele innych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz