Mezoterapia bezigłowa – na czym polega i jakie są jej efekty?

Mezoterapia bezigłowa – na czym polega i jakie są jej efekty?

Mezoterapia bezigłowa to zabieg medycyny estetycznej stosowany w celu pobudzenia krążenia, ujędrnienia skóry, zmniejszenia cellulitu i drobnych zmarszczek. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, podczas której naskórek nakłuwany jest za pomocą drobnych igiełek, mezoterapia bezigłowa jest bezbolesna i mniej inwazyjna. To właśnie dzięki temu z roku na rok staje się coraz popularniejsza.

Mezoterapia bezigłowa – wskazania

Mezoterapia bezigłowa to alternatywa dla mezoterapii igłowej, której często kobiety obawiają się ze względu na użycie igły i ból, jaki może sprawiać. Zabieg polecany jest dla pań, które zauważyły u siebie:

  • zmarszczki,
  • zwiotczałą skórę z widocznymi oznakami starzenia,
  • cellulit i rozstępy,
  • blizny.

Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni rodzaj terapii i wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Mezoterapia bezigłowa nie powinna być przeprowadzana między innymi u kobiet w ciąży, osób cierpiących na alergie, choroby żył a także mających wrażliwą skórę. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest również posiadanie stymulatora serca.

Na czym polega zabieg mezoterapii bezigłowej?

Przed rozpoczęciem mezoterapii skóra pacjenta jest dokładnie czyszczona i dezynfekowana. Następnie specjalista medycyny estetycznej przygotowuje aparaturę do zabiegu i przykleja na ciele pacjenta specjalne elektrody. Następnie do konkretnego miejsca na ciele przykłada głowicę i systematycznie zwiększa przepływ prądu.

Zabieg opiera się na zjawisku elektropolacji – podczas mezoterapii bezigłowej w błonie komórkowej tworzą się mikrokanały, dzięki którym substancje aktywne, takie jak witamina C, kwas hialuronowy czy kolagen, dostają się do wnętrza komórki. Poprzez wykorzystanie prądu impulsowego zabieg odmładza skórę, jednocześnie nie powodując bólu czy krwawienia.

Mezoterapia najczęściej jest wykonywana na skórze twarzy, pośladkach i udach, biuście, szyi i dekolcie.

Mezoterapia bezigłowa – efekty

Do uzyskania jak najlepszych efektów powinno się wykonać około 5 - 8 zabiegów, pomiędzy którymi powinny być, określone wcześniej przez lekarza, przerwy. Koszt jednego zabiegu na skórę twarzy to około 150 złotych. Cena jaką trzeba zapłacić za twarz, szyję oraz dekolt to zazwyczaj 200 złotych. Najdrożej zapłacimy za mezoterapię na pośladki i uda.

Efekty mezoterapii bezigłowej to między innymi:

  • normalizacja i nawilżenie skóry,
  • zmniejszenie widoczności cellulitu i rozstępów,
  • redukcja przebarwień,
  • odmłodzenie i poprawa struktury skóry,
  • redukcja tkanki tłuszczowej.

Aby utrzymały się one jak najdłużej, ważne jest, aby po zabiegu stosować zalecone przez lekarza kremy z witaminami a także pamiętać o prawidłowej diecie. Powinno się ograniczyć jedzenie tłustych potraw i słodyczy, alkohol oraz palenie papierosów. Dużą wagę należy przywiązywać do picia odpowiedniej ilości wody.

Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać?

Oba zabiegi medycyny estetycznej pomagają przywrócić skórze jędrność i odżwienie, dzięki czemu wyglądamy zdrowiej, a oznaki starzenia są zahamowane. Po mezoterapii igłowej na skórze widać jednak miejsca wkłuć, mogą również pojawić się siniaczki. Te efekty uboczne łatwo ukryć pod makijażem, jednak dla osób bojących się bólu mezoterapia igłowa nie jest najlepszym rozwiązaniem. 

Zabieg mezoterapii bezigłowej nie pozostawia śladów na skórze. Co prawda może być ona lekko zaróżowiona, ale efekty uboczne znikają dużo szybciej, niż w przypadku metody z użyciem igieł. Wadą mezoterapii bezigłowej jest jednak mniejsza skuteczność - aby efekt przypominał ten uzyskany za pomocą metody igłowej, trzeba wykonać kilka zabiegów.

Którą metodę wybrać? To już zależy od potrzeb skóry i indywidualnych upodobań pacjenta.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz