Materiał Partnera

Mężczyzno, zadbaj o dodatki, wybierz odpowiedni zegarek!

Mężczyzno, zadbaj o dodatki, wybierz odpowiedni zegarek!

Choć nie każdy mężczyzna lubi biżuterię, a godzinę możemy sprawdzić na telefonie komórkowym, to noszenie zegarka na przegubie wciąż cieszy się powodzeniem. Różnią się wszystkim. Funkcjami, fasonem, wielkością, nie mówiąc o przedziale cenowym. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, na które mogą pozwolić sobie najbogatsi, inne z kolei będą sprawdzały się podczas joggingu bądź ćwiczeń sportowych. Jak więc wybrać najlepszy dla siebie?


Zegarek, który będziemy nosić na ręce w pracy, podczas kolacji biznesowych i wszelkich innych spotkaniach z kontrahentami, będzie stanowił naszą wizytówkę. Jest to element wizerunkowy wysyłający dwa komunikaty. Jeden mówi o prestiżu stanowiska i pozycji społecznej, którą zajmujemy. Drugi stanowi niewerbalną informację o naszym wyczuciu stylu i elegancji.


Warto więc znać rodzaje zegarków na rękę, aby wiedzieć czym kierować się przy jego wyborze. Poszczególne egzemplarze znajdziemy na modny-zegarek.net. Zegarek powinien być dyskretnym dodatkiem do naszego image'u, należy więc absolutnie unikać przesady i ordynarnie eksponowanego przepychu (np. zegarek ze "złota"), co może zostać odczytane jako przejaw złego smaku i poważnie zdeklasować nasz obraz w oczach innych.


Zegarkiem, który najlepiej sprawdzi się podczas spotkań formalnych np. z partnerami biznesowymi, będzie zegarek garniturowy. Cechuje się on oszczędnym i klasycznym wzornictwem. Jest pozbawiony wielu dodatkowych funkcji, a graficzny design jest czytelny i zachowawczy, jednakże nie pozbawiony minimalistycznego piękna. Ich gabaryty sprawiają, że doskonale znajdują swoje miejsce pod mankietem koszuli. Kluczową sprawą w doborze klasycznego zegarka będzie kolorystyka koperty i paska. Oprócz stroju oficjalnego, dobrze będą korespondowały z wełnianą marynarką, a nawet jeansami. Modele tego typu oferuje modny-zegarek.net.


Inną kategorią są zegarki codzienne, które stanowią ogniwo łączące pomiędzy garniturowymi, a sportowymi. Przeważnie posiadają większą i grubszą kopertę, posiadając tym samym więcej funkcji i przycisków. W ich przypadku prawdziwy zawrót głowy może wywołać nie tylko różnorodność wzorów i dodatkowych funkcji, takich jak kalendarz, budzik i stoper, ale również rozmaitymi formami i stylistyką pasków. Mogą one mieć formę szerokiej skórzanej bransolety, bransolety metalowej, a także nylonowego lub gumowego paska. Pasują one do bardzo szerokiego zakresu strojów od mniej eleganckich do zestawów w typie casual. Można je dosyć elastycznie dobierać, będąc pewnym, że uniknie się "zgrzytu".


Ostatnią odmianą są zegarki sportowe, charakteryzujące się nierzadko futurystycznym wyglądem i kontrowersyjną kolorystyką. Są lekkie i często projektowane tak, aby wytrzymywały wstrząsy, były wodoodporne do wielu metrów pod powierzchnią, a także niewrażliwe na zanieczyszczenia. Posiadają paski z tworzyw sztucznych. Często klasyczny cyferblat uzupełniony jest cyfrowym wyświetlaczem. Zegarka tego typu nie włożymy nigdzie poza plenerem, siłownią lub halą sportową, ale wyjątek stanowi tutaj wzór typu "nurek" z charakterystycznym obrotowym pierścieniem na kopercie. Jakiegokolwiek zegarka byśmy nie wybrali, dużo zależy jednak od naszego indywidualnego wyczucia i preferencji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz