Artykuł sponsorowany

Metody skutecznego wybielania zębów

Metody skutecznego wybielania zębów

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, jednak przebarwienia pojawiające się na zębach oddalają nas od idealnego wyglądu uzębienia i stanowią często spory problem estetyczny. Zmiana barwy zębów może wynikać z niewłaściwej diety, używek, przyjmowania niektórych leków lub innych schorzeń. Świetną bronią w walce z przebarwieniami są zabiegi wybielania zębów, które przynoszą oczekiwane rezultaty. Co warto wiedzieć o zabiegu wybielania zębów? Odpowiadamy!

Wybielanie nakładkowe

Istnieją dwie podstawowe metody wybielania zębów. Jednym z tych sposobów jest wybielanie nakładkowe, które polega na aplikowaniu specjalnego preparatu do wcześniej przygotowanej szyny, którą pacjent nakłada na zęby. Przed przystąpieniem do wybielania zębów, pobierany jest odcisk zgryzu, na podstawie którego pracownia techniki dentystycznej wykonuje indywidualnie dopasowaną nakładkę. Pierwszy zabieg zwykle odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Podczas wizyty przekazane zostają wszelkie instrukcje postępowania, które następnie należy samodzielnie wykonywać w domu. Pacjent zostaje szczegółowo poinformowany o ilości preparatu wybielającego jaką powinien użyć, w jaki sposób go rozmieścić oraz jak prawidłowo nałożyć szynę na łuk zębowy. Czas noszenia nakładki wynosi zwykle kilka godzin, a cały cykl wybielania trwa ok. 2-3 tygodnie. Wybranie odpowiedniego specjalisty daje gwarancję satysfakcji, warto więc poszukać fachowca w tej dziedzinie. Profesjonalne wybielanie zębów wykonamy w  Zdrowoteka Gabinet stomatologiczny Joanna Dziura z siedzibą w Wieliczce, który oprócz profesjonalnych zabiegów wybielających, świadczy także szeroką gamę usług dentystycznych.

Wybielanie gabinetowe

Drugą metodą wybielania zębów są zabiegi wykonywane bezpośrednio w gabinecie dentystycznym. Ich cechą charakterystyczną jest zdecydowanie szybkie pojawienie się efektów. Jednorazowe zastosowanie tej metody może wybielić zęby nawet o 7-8 odcieni w skali VITA, dlatego po zakończeniu procesu różnica koloru jest wyraźnie widoczna. Metoda opiera się na użyciu preparatu o dużym stężeniu, który jest aktywowany źródłem światła w postaci lampy halogenowej, LED lub za pomocą specjalistycznego lasera. Lekarz specjalista zajmuje się planowaniem całego zabiegu, ustalając czas aplikacji adekwatny do stężenia użytego preparatu. Po zakończonej wizycie istnieje możliwość kontynuowania wybielania zębów w warunkach domowych przy użyciu metody nakładkowej. Takie działanie spotęguje i wydłuży wypracowane efekty. Przedstawione metody wybielania są bezpieczne dla struktury zęba i nie stanowią dla nich zagrożenia. Jedynym niechcianym objawem występującym po zabiegu wybielania może być nadwrażliwość, która ustępuje po zastosowaniu odpowiednich środków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz