Materiał Partnera

Metody przedłużania rzęs. Na którą z nich się zdecydować?

Metody przedłużania rzęs. Na którą z nich się zdecydować?

Sztuczne rzęsy to ogromna wygoda. Są ozdobą oka niezależnie od sytuacji czy pory dnia. Pokochały je już tysiące Polek, a liczba ich zwolenniczek stale się powiększa. Nic więc dziwnego, że niemal każdy salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. Istnieje kilka metod, które doskonale podkreślą spojrzenie. Którą z nich wybrać?

Rodzaje sztucznych rzęs

Na samym początku warto dowiedzieć się, na jakich rzęsach pracuje kosmetyczka, do której planujemy udać się na zabieg. Do wyboru mamy rzęsy jedwabne, które najbardziej przypominają nasze naturalne. Ich dużą zaletą jest lekkość. Zdarza się, że mogą pognieść się podczas snu, dlatego codziennie warto nadawać im odpowiedni kształt za pomocą grzebyczka. Największą popularnością cieszą się rzęsy z futra norek syberyjskich. Każda z nich ma podobną grubość, ale różnią się długością. Dzięki temu wyglądają na oku jak upragnione przez wiele kobiet „firanki”. Przed ich założeniem warto zorientować się, czy nie jesteśmy uczulone na futro norek. Na rynku dostępne są też rzęsy syntetyczne. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, będących alergiczkami. Niemniej są to też niezbyt elastyczne rzęsy, którym trzeba poświęcić trochę więcej uwagi każdego poranka. Należy pamiętać o ich ostrożnym rozczesaniu ponieważ lubią się plątać.

Metoda klasyczna

Inaczej zwana jest metodą 1:1 i pojawiła się ona jako pierwsza, będąc zarazem fundamentem innych technik. Kosmetyczka podczas trwania zabiegu do każdej naturalnej rzęsy dokleja jedną sztuczną. Efektem są podkreślone, wydłużone, zagęszczone i przyciemnione rzęsy. Poleca się ją w szczególności kobietom, których natura obdarzyła cienkimi i rzadkimi włoskami.

Metoda 2:1 i 3:1

Do tej metody wykorzystywane są sztuczne rzęsy z futra norki syberyjskiej ponieważ są najlżejsze i najmniej inwazyjne dla naturalnej oprawy naszego oka. Analogicznie do wyżej opisanej metody kosmetyczka do pojedynczej rzęsy naturalnej dokleja 2 lub 3 sztuczne (zależnie od wybranej przez nas techniki). W taki sposób uzyskujemy pełne objętości, ekstremalnie pogrubione i wydłużone wachlarze, które są spełnieniem marzeń niejednej z nas.

Metoda 4D i 8D

Często określane jako Hollywood Volume. Metody te sprawdzą się u kobiet, które oczekują wręcz powalającego i mocnego efektu. Zabiegi tego typu często wykonuje się u przyszłych Panien Młodych czy modelek. Do jednej naturalnej rzęsy przykleja się nawet 8 bardzo cienkich sztucznych rzęs.

Lifting rzęs

Nie jest to metoda przedłużania ani zagęszczania rzęs, jednakże trik ten cieszy się dużym zainteresowaniem kobiet. To bardzo łatwy zabieg, którego efektem są podniesione i mocno podkręcone rzęsy. Jak przekonuje właścicielka koszalińskiego salonu kosmetycznego Beauty4U- jest to świetna alternatywa dla pań, które chcą podkreślić swoje spojrzenie w naturalny sposób, bez wykorzystania sztucznych rzęs.

Jak pielęgnować rzęsy po przedłużeniu?

Przede wszystkim starajmy się jak najmniej je dotykać- unikajmy pocierania oczu. W przeciwnym razie doprowadzimy do wykruszenia się kleju, czego konsekwencją będzie oderwanie się sztucznej rzęsy od naturalnego włoska. Nie powinnyśmy dopuścić też do zamoczenia rzęs przez 24h od wykonania zabiegu- uszkodzi to strukturę kleju i niekorzystnie wpłynie na trwałość wachlarzy. W razie potrzeby rzęsy trzeba rozczesać, by przywrócić im nadany przez kosmetyczkę kształt. Ważny jest też wybór salonu kosmetycznego, do którego udamy się na zabieg. Korzystajmy z rekomendacji zadowolonych koleżanek, zaglądajmy na strony internetowe w poszukiwaniu opinii. Renomowany gabinet taki jak np. Beauty4U zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która korzysta z materiałów i kosmetyków najwyższej jakości w trosce o bezpieczeństwo i zadowolenie każdej klientki.

Opracowanie:
Koszalin, marsz. Piłsudskiego 84
tel. 517 504 556
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz