Materiał Partnera

Metody przedłużania rzęs

Metody przedłużania rzęs

Żadna mascara tak nie otworzy oka, ani nie podkreśli urody, jak przedłużone rzęsy. Wykonywana u kosmetyczki stylizacja rzęs jest trwała i dopasowana do indywidualnych potrzeb klientki. Sprawia, że już od rana twarz wygląda młodo dzięki powiększonym optycznie oczom, a my oszczędzamy czas na robieniu makijażu. Istnieje wiele metod przedłużania rzęs u kosmetyczki o tajemniczych nazwach. Którą z nich wybrać, aby osiągnąć naturalny efekt, a która daje spektakularny?

Profesjonalne przedłużanie rzęs

Przedłużanie rzęs powinno być przeprowadzane w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jest to interwencja wokół jednego z najważniejszych narządów człowieka. Oko łatwo jest uszkodzić lub – przy użyciu tanich lub nieodpowiednich klejów czy włosków – spowodować alergię. Lepiej więc nie wykonywać tego zabiegu samodzielnie i nie prosić o to przyjaciółki! Na szczęście są miejsca, w których stylizację miejsc wykonują profesjonale kosmetyczki. Należy do nich Salon Kosmetyczny "Editt" z Koszęcina. Oddając się w ręce jego pracowników możemy być pewni zachwycającego efektu bez żadnych skutków ubocznych.

Przedłużanie rzęs to inwestycja na wiele tygodni. Dobrze zrobione pozwalają na całkowite zrezygnowanie z mascary. Będą stanowić fantastyczne uzupełnienie make-upu – zarówno codziennego, jak i ślubnego czy wieczorowego. Profesjonalne wizażystki preferują wręcz stylizację rzęs zamiast ich malowania na „wielkie wyjście”, bo doskonale wiedzą, że tylko tak można osiągnąć spektakularny efekt.

Niezależnie, na jaką metodę się zdecydujemy, rzęsy trzeba uzupełniać. Można też je zdjąć i spróbować kolejnej metody – na co dzień lub stosownie do okazji, na którą się wybieramy.

Metoda klasyczna

W niemal każdym salonie kosmetycznym mamy możliwość przedłużenia rzęs metodą klasyczną. Polega ona na doklejaniu syntetycznego włoska na jedną rzęsę – i tak na całej powiece. Inna nazwa tej metody to 1:1. Dzięki temu rzęsy wyglądają naturalnie, ale efektownie.

Kosmetyczka przed wykonaniem tego zabiegu powinna zapoznać się ze stanem rzęs i dobrać odpowiednie syntetyczne włoski. Dopiero wtedy są one doklejane.

Metoda 2D-3D

Metoda przedłużania rzęs 2D-3D to najbardziej optymalny sposób na ich stylizację. Zapewnia lekkość i naturalność, a równocześnie objętość i trwałość. Nazwa podpowiada, na czym polega: do jednej rzęsy doczepiane są albo dwa, albo trzy syntetyczne włoski. Różnica polega na tym, że w metodzie 2D mają one kształt litery Y,  w metodzie 3D litery W. Ich plusem jest nie obciążanie rzęs i nie niszczenie się ich przez regularne wykonywanie zabiegu.

Hollywood i Russian Volume

Metoda przedłużania rzęs o nazwie Hollywood Volume lub Russian Volume to inaczej metody 4D-8D. Jak można się domyśleć, efekty są naprawdę oszałamiające. To jednej rzęsy doczepia się cały wachlarz czterech lub aż ośmiu cienkich i długich syntetycznych włosków. Ta metoda świetnie nadaje się do podkreślenia oczu przy makijażu wieczorowym i ślubnym, a także make-upie modelingowym.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz