Materiał Partnera

Metody modelowania ciała i walki z cellulitem w salonie

Metody modelowania ciała i walki z cellulitem w salonie

Marzenia o pięknej sylwetce, gładkiej cerze i młodym wyglądzie miewa większość kobiet. Kiedy doskonałość jest trudna do osiągnięcia samodzielnie, można poszukać pomocy w profesjonalnym salonie kosmetycznym, który oferuje rozmaite terapie i zabiegi o wysokiej skuteczności. Niektóre z nich przyczyniają się nawet do likwidacji cellulitu w zaawansowanych stadiach.

Modelowanie ciała w gabinecie

Dbanie o piękne ciało oznacza nie tylko systematyczne uprawianie ćwiczeń, odpowiednią dietę czy przebywanie na świeżym powietrzu i tzw. zdrowy styl życia. Niekiedy środowisko czy upływ czasu sprawiają, że trzeba sobie pomóc poprzez wybór odpowiedniego zabiegu oczyszczającego i regenerującego komórki, a wykonywanego w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym. Takich miejsc już dziś nie brakuje, a specjalne studio urody można znaleźć w każdym, nawet niewielkim, mieście. Co można wybrać w takim gabinecie? Jedną z popularniejszych metod jest modelowanie ciała za pomocą ultradźwięków. Specjalny aparat generuje niesłyszalne dla ucha i zarazem nieszkodliwe dla zdrowia długości fal dźwiękowych, które przedostają się przez skórę, nie naruszając jej, i rozbijają ukryte pod nią komórki tłuszczowe. Efekty gwarantuje już seria 5 zabiegów.

Drugim często wybieranym i skutecznym zabiegiem jest mezoterapia. Zabieg ten ma w swojej ofercie Evita-Spa Klinika urody, zabiegi kosmetyczne, odnowa biologiczna, makijaż permanentny i laseroterapia. Mezoterapia jest stosowana głównie na twarzy i szyi i pozwala na intensywne nawilżenie skóry. Zabieg wykonuje się metodą igłową, albo za pomocą specjalnego urządzenia zasilanego prądem. Do mezoterapii wykorzystuje się różne substancje, zależnie od kondycji skóry. Efekty mogą pojawiać się po wielu miesiącach, ale są wyraźnie widoczne.

Zabiegi na problemy z cellulitem

Cellulit – to słowo spędza sen z powiek wielu kobietom, które boją się tak trudnego do zlikwidowania zniekształcenia skóry. Pomimo powszechności tego zjawiska niewiele pań wie więcej na jego temat, a przecież brak wiedzy utrudnia skuteczną walkę o piękny wygląd. Cellulit najczęściej kojarzony jest z nadwagą, ale nie każdy jego rodzaj wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Istnieje również odmiana wodna, która pojawia się w wyniku nagromadzenia płynów w przestrzeniach międzykomórkowych podskórnej tkanki łącznej. W konsekwencji powstają nieestetyczne nierówności. Przestrzeń pod powierzchnią skóry nie jest pusta, lecz wypełniają ją stojące obok siebie słupki z tłuszczem. Jeśli wydostanie się on poza obręb słupka tworzy charakterystyczny kapturek, który jednocześnie uwypukla także skórę. Każdy niewielki wzgórek na jej powierzchni kryje pod spodem pęczek komórek tłuszczowych w postaci takiego słupka, który właśnie się przepełnia.

Salony kosmetyczne oferują liczne zabiegi, które pomagają zwalczać cellulit. Jednym z nich jest Lipo Royal II – specjalny zabieg przeprowadzany przy pomocy urządzenia generującego ultradźwięki. Ma on przebieg trzyetapowy i obejmuje rozbijanie komórek tłuszczowych, upłynnianie tłuszczu za pomocą specjalnych płytek ultradźwiękowych oraz drenaż limfatyczny i ujędrnianie skóry. Efektem serii zabiegów jest redukcja zaawansowanego cellulitu III i IV stopnia oraz zmniejszenie wagi i obwodów ciała.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz