Artykuł sponsorowany

Metody czyszczenia kostki brukowej

Metody czyszczenia kostki brukowej

Planujesz zadbać o bruk przed domem? Czyszczenie kostki brukowej wymaga użycia specjalnych, przeznaczonych do tego celu środków chemicznych. Jeśli nawierzchnia jest zaimpregnowana i zadbana, na ogół wystarcza sama woda. Przekonaj się, w jaki sposób zadbać o powierzchnię wykonaną z kostki, tak by była estetyczna i nie kumulowała w sobie zanieczyszczeń.

Czyszczenie nieimpregnowanej kostki brukowej – sposób postępowania

Niezaimpregnowana kostka brukowa jest znacznie bardziej narażona na wnikanie brudu oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń. Bardzo szybko powstają na niej nieestetyczne, trudne do usunięcia osady. Dzieje się tak dlatego, że wnikają one w głąb powierzchni. Ewentualne, a co najważniejsze skuteczne zabiegi pielęgnacyjne są więc dość trudne do przeprowadzenia.

W takiej sytuacji nie pomaga nawet woda ani silne detergenty. Jeśli przed domem wyłożyłeś nieimpregnowany bruk, musisz sięgnąć po specjalistyczny środek do jego czyszczenia. Dlaczego? Ponieważ taki preparat wnika głęboko w pory kostki, wypłukując z nich wszelkie zabrudzenia. Używając odpowiedniej chemii, możesz liczyć na zadowalający efekt odświeżenia nawierzchni, ale bez działania nabłyszczającego. Jeśli to konieczne, użyj ciśnieniowej myjki do kostki brukowej.

W tym miejscu warto jednak podkreślić, że impregnację kostki brukowej można przeprowadzić samodzielnie albo zlecić specjalistom. 

– Nasza firma oferuje usługi sprzątania biur i domów. Na życzenie klienta pielęgnujemy groby jego bliskich. Zajmujemy się też myciem i czyszczeniem kostki brukowej. Myjemy zarówno elewację, jak i kostkę, a następnie wskazane przez klienta powierzchnie dokładnie impregnujemy – mówi właściciel firmy sprzątającej Perfekt Anna.

Czyszczenie impregnowanej kostki brukowej – sposób postępowania

Nieco łatwiejsze jest czyszczenie kostki brukowej, która już na etapie produkcji jest impregnowana. Na szczęście dziś większość producentów oferuje nawierzchnię, która jest wstępnie zabezpieczana. Taka ochrona sprawia, że kostka staje się odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jak ją czyścić?

Jeśli powstałe zabrudzenie nie jest zbyt uporczywe, możesz spróbować mycia za pomocą wody i szorstkiej szczotki. W razie potrzeby dodaj do niej odrobinę uniwersalnego środka czyszczącego. Nieco inaczej powinieneś postąpić z kostką, która już od kilku sezonów kumulowała na sobie brud i osady. W jej przypadku konieczny może się bowiem okazać strumień wody pod ciśnieniem. Użycie myjki to gwarancja pozbycia się nawet uporczywych zabrudzeń.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz