Artykuł sponsorowany

Metoda zamgławiania ULV w eliminacji pluskiew

Metoda zamgławiania ULV w eliminacji pluskiew

Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja to czynności, z którymi spotyka się wiele firm oraz osób prywatnych. Wykonywane przez specjalistyczne firmy usługowe, stanowią ratunek, gdy w restauracji zadomowią się gryzonie czy w domowej piwnicy zagoszczą mrówki. Wśród wielu metod, jakie stosują specjaliści, do najbardziej efektywnych zalicza się zamgławianie ULV wykorzystywane przy eliminacji pluskiew.

Zamgławianie kontra rozpylanie

Chociaż o dezynfekcji i dezynsekcji słyszał każdy, najczęściej te procesy eliminacji szkodników kojarzą się z wykładaniem trutki czy wykonywaniem oprysków toksycznymi substancjami. Chociaż są one skuteczne, wciąż poszukuje się lepszych i wydajniejszych metod, które pozwolą wyeliminować szkodniki szybciej, w większym procencie i przy niższym nakładzie finansowym. Firmy takie jak Janrex Rafał Popiołek sięgają po nowoczesne rozwiązania sprawdzone m.in. w warunkach bojowych. Zalicza się do nich zamgławianie ULV. Przewaga tej metody nad tradycyjnym rozpylaniem substancji chemicznej wynika z umieszczenia toksyny nie tylko na powierzchniach, ale również we wnętrzu miękkich struktur oraz w powietrzu. Dzięki zamgławianiu roztwór trucizny wnika w pościel, materace czy tapicerkę, oddziałując na ukryte w nich szkodniki. Unosząca się w powietrzu mgła eliminuje również znajdujące się w nim zarodniki.

Jak działa zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV to metoda, która polega na rozpyleniu w powietrzu bardzo gęstej toksycznej mgiełki. Tworzą ją mikroskopijne cząsteczki wody o średnicy około 20 mikronów, które unoszą ze sobą kropelki trucizny. Zawiesina jest generowana przez specjalny aparat – zamgławiacz. Zaletą tej metody jest produkowanie zimnej mgły, dzięki czemu w procesie można stosować środki chemiczne wrażliwe na wysokie temperatury. Ta własność daje jej przewagę nad alternatywną metodą zamgławiania termicznego. Skuteczniejsze jest też oddziaływanie mgiełki na insekty. Kropelki toksyny są uwalniane dopiero po potrąceniu ich przez owada. W efekcie trucizna dostaje się bezpośrednio do jego układu pokarmowego i szybciej go zabija.

Zalety metody zamgławiania ULV

Ta nowoczesna metoda eliminacji insektów wyróżnia się wieloma zaletami. Można do nich zaliczyć:

  • znacznie mniejsze zużycie wody i preparatu w porównaniu do oprysków (nawet o 90-95%)
  • skuteczniejsze wnikanie w szpary, szczeliny oraz w głąb materaców czy tapicerek,
  • dokładniejsze rozprowadzanie na całej powierzchni bez ryzyka pomijania kątów czy szpar,
  • długie unoszenie się mgły w powietrzu i w efekcie skuteczniejsze oddziaływanie na insekty,
  • znacznie krótszy czas dezynsekcji (do 90% w stosunku do opryskiwania),
  • niższe koszty usługi,
  • minimalne ryzyko kontaktu pracowników ze środkami toksycznymi.

Zamgławianie ULV jest stosowane nie tylko do eliminacji pluskiew. Korzystając z tej metody, można też usuwać nieprzyjemne zapachy, aplikować lekarstwa zwierzętom metodą inhalacji, stosować środki ochrony roślin przed grzybami czy pleśnią, zabezpieczać zasoby magazynowe itp.

Opracowanie:
Warszawa, Daniłowskiego 16
tel. 538 111 172
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz