Materiał Partnera

Metaloplastyka w domu – artykuły dekoracyjne, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Metaloplastyka w domu – artykuły dekoracyjne, których nie może zabraknąć w Twoim domu

Metaloplastyka to ogólna nazwa wszystkich artystycznych metod obróbki metali, a więc jubilerstwa oraz kowalstwa i ślusarstwa artystycznego. W potocznym języku termin ten używany jest do określenia wszelkiego rodzaju artykułów, służących dekoracji wnętrz czy ogrodów. Oto kilka z nich.

Karnisze

Czyli zawieszone wzdłuż górnej krawędzi ściany lub na suficie drążki, służące do zawieszenia na nich firany albo zasłony. Warto pamiętać o tym elemencie wystroju – okna, jako najjaśniejsze punkty wnętrza od razu przyciągają wzrok i skupiają uwagę obserwatora na wszystko dookoła. Źle dobrany lub nieelegancki karnisz automatycznie psuje estetykę okna.

Akcesoria do salonu i jadalni

Serwetniki, tace na ciasta, stojaki na butelki – słowem wszystko, bez czego nie może obejść się elegancki salon lub jadalnie, w której przyjmujemy gości lub wyprawiamy przyjęcia. Wśród artykułów metaloplastycznych znajdziemy również funkcjonalne gazetowniki oraz stojaki na płyty CD.

Akcesoria łazienkowe

A wśród nich między innymi stojaki i wieszaki na ręczniki lub papier toaletowy. W łazienkach na co dzień nie spędzamy zbyt dużo czasu, niemniej jednak warto zadbać o to, by ich wnętrze było estetyczne i przyjemne. Dobrze jest wybierać produkty od jednego producenta, najlepiej kupować je wszystkie od razy w potrzebnej ilości – pozwoli nam to uniknąć chaosu estetycznego

Meble

Na rynku znajdziemy bardzo szeroki wybór mebli różnego rodzaju, wykonanych metodą kowalstwa artystycznego – od krzeseł i taboretów, przez ławki, ławy i stoliki, kończąc na takich elementach wystroju jak wieszaki oraz lustra

Kwietniki

Kwietnikiem określa się element wystroju przeznaczony jako podstawka pod jedną lub więcej donic lub pojemników z kwiatami. Przy wyborze kwietnika warto zwracać uwagę nie tylko na jego estetykę, ale również na jego wysokość, masę i rozmiar samej rośliny oraz zaplanować zawczasu, gdzie chcemy je ustawić. Umieszczenie rośliny na zbyt wysokim kwietniku znajdującym się zbyt daleko od okna może sprawić, że nie otrzyma ona dostatecznej dla jej rozwoju ilości światła słonecznego.

Te oraz więcej funkcjonalnych i ozdobnych artykułów metaloplastycznych znajdziemy w ofercie firmy Dąstal - Art decorations.


Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz