Materiał Partnera

Medycyna estetyczna. Sposoby na zmarszczki

Medycyna estetyczna. Sposoby na zmarszczki

Pojawiające się po 25 roku życia zmarszczki często są powodem braku satysfakcji z własnego wyglądu oraz brakiem pewności siebie. Warto jednak podkreślić, że zarówno zmarszczki mimiczne, jak i głębokie na twarzy i szyi można skutecznie spłycić bądź całkowicie usunąć. Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów, które pozwolą ponownie odzyskać piękny i młody wygląd. Dowiedz się, kiedy dobrym rozwiązaniem będzie botoks, kiedy, wypełnianie kwasem hialuronowym, a kiedy sprawdzi się np. mezoterapia.

Kiedy warto zdecydować się na botoks?

Zmarszczki powstają bardzo wcześnie, gdyż są efektem nieustannie pracujących mięśni twarzy podczas wyrażania emocji. Ich skurcze podczas uśmiechania, smucenia się, dziwienie itd. powodują powstawanie fałd, co w konsekwencji prowadzi do wytworzenia zmarszczek. Z czasem, procesy starzenia się skóry powodują, że stają się one bardziej widoczne. Warto jednak pamiętać, że można się ich pozbyć. Usuwanie zmarszczek jest możliwe np. poprzez zastosowanie botoksu. Ten popularny zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej (inaczej: jad kiełbasiany), który wygładza linie mimiki twarzy. Botoks sprawia, że skurcze mięśni nie pojawiają się, przez co zmarszczki także nie powstają. Warto podkreślić, że popularność tego zabiegu związana jest z tym, że efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do pół roku. Korekcja zmarszczek botoksem sprawdzi się u osób, które chcą usunąć m.in. „kurze łapki”, „lwią zmarszczkę”, „zmarszczki palacza” itp.

Jakie jeszcze zabiegi warto wykonać, gdy chce się usunąć zmarszczki?

Kolejnym, skutecznym sposobem na zmarszczki jest kwas hialuronowy. To substancja, która wpływa m.in. na nawilżenie skóry właściwej, co w konsekwencji przekłada się na spłycenie bruzd, fałd i zmarszczek, a także zmianę konturu twarzy. Podczas krótkiego zabiegu, substancja wstrzykiwana jest w skórę, co bezpośrednio po zabiegu sprawia, że odzyskuje ona blask, kąciki ust są podniesione, a zmarszczki usunięte. Kwas hialuronowy jest w pełni bezpieczny, a ponadto nie powoduje karykaturalnego „efektu maski”.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest idealnym rozwiązaniem, gdyż efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. Pacjentki, które go stosują mogą pozbyć się efektów starzenia się skóry w naturalny i szybki sposób – podkreśla specjalista z gabinetu Hanny i Dawida Ozimek z Oleśnicy.

Inną metodą, która pomaga pozbyć się zmarszczek jest mezoterapia. Dzięki niej można w kilka chwil poprawić kondycję skóry oraz uzyskać młody wygląd i to bez użycia skalpela. Zabieg polega na obstrzykiwaniu, co poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórkowy i w konsekwencji już po pierwszym zabiegu skóra jest wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i elastyczna.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz