Artykuł sponsorowany

Mechanika stanowiska pracy: Z czego składa się linia produkcyjna?

Mechanika stanowiska pracy: Z czego składa się linia produkcyjna?

Przedsiębiorstwa produkcyjne wyposażone są w maszyny, urządzenia i linie technologiczne. Linie produkcyjne muszą sprostać dziś wyzwaniom wysokiej wydajności, jakości i niezawodności. Często linie produkcyjne są projektowane na potrzeby konkretnego produktu. Ich projektowaniem zajmują się wyspecjalizowane w tym zakresie firmy. Z czego składa się stanowisko produkcyjne?

Charakterystyka linii produkcyjnej

Linia produkcyjna jest ciągiem maszyn i stanowisk pracy, które są ze sobą połączone w ciągu operacji produkcyjnych. Schemat funkcjonowania linii produkcyjnej uzależniony jest od produktu, jego złożoności, rodzaju technologii w danej branży. Ważnym elementem całego układu produkcji jest stworzenie systemu planowania produkcji i sterowania.

Projektowanie linii produkcyjnych wymaga uwzględnienia branż i technologii. Produkt przechodził będzie przez kolejne etapy obróbki. Wyroby transportowane są od stanowiska do stanowiska przy pomocy podajników, transporterów, opakowań. Końcowym etapem jest kontrola jakości i pakowanie, paletyzacja.
Komu zlecić zaprojektowanie linii produkcyjnej? Warto zaufać doświadczonym specjalistom, do których należy personel firmy Abis. Od lat zajmuje się on projektowaniem mechatroniki oraz budową stanowisk produkcyjnych, uwzględniając potrzeby i oczekiwania przedsiębiorców.

Rodzaje linii produkcyjnych

W zakresie dostaw ABIS wyróżnić można ofertę w zakresie dostaw stanowisk i linii do produkcji wielkoseryjnej, rzadko przezbrajanej oraz stanowiska do produkcji krótkich serii, gdzie w ciągu zmiany dochodzi czasem do wielu przezbrojeń

Od czego zacząć budowę linii produkcyjnej?

Inwestor opracowuje proces technologiczny, stawia wymagania co do parametrów technicznych, wydajności, bezpieczeństwa pracy, czasu przezbrojeń, przeglądów i czasu pracy bezawaryjnej.

Wykonawcy linii przedstawiają koncepcje 3D linii, które po zaakceptowaniu wchodzą do pracowni projektowej. Uzgodnienia pomiędzy branżami technologicznymi, mechanicznymi, elektrycznymi pozwalają na opracowanie koncepcji a następnie projektowania wykonawczego. Etap montażu i uruchomień wstępnych odbywa się zwykle w siedzibie wykonawcy, a po odbiorze wstępnym zainstalowana maszyna osiąga swoją założoną zdolność produkcyjną.

Po uruchomieniu przychodzi czas na optymalizację, w czym pomaga oprogramowanie klasy OEE, MES.

W ofercie Abis jest również tworzenie cyfrowych bliźniaków, testy na symulatorach i wirtualne uruchomienia.

Opracowanie:
Rząska, Kamienna 17
tel. 12 429 55 08
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz