Materiał Partnera

Meble żeliwne w ogrodzie – kiedy warto po nie sięgnąć?

Meble żeliwne w ogrodzie – kiedy warto po nie sięgnąć?

Ogród, tak jak każda inna część naszego domu, powinna być urządzona praktycznie, ale z pomysłem. Ponadto tu bardziej niż gdziekolwiek indziej znaczenie mają walory estetyczne – meble ogrodowe musimy bowiem dobrać do roślinności, nie inaczej. Możliwości mamy tu kilka, ale żadna nie jest chyba tak trafna, jak meble żeliwne. Przyjrzyjmy się bliżej ich zaletom oraz zastosowaniu.

Atuty ławek żeliwnych

Planując aranżację domu i ogrodu, szukamy rozwiązań, które będą służyć nam na lata. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na jakość mebli i materiałów budowlanych. Zależy nam na tym, by były one wytrzymałe i funkcjonalne. Podobnie jest w przypadku mebli ogrodowych – zazwyczaj planujemy używać ich przez długi czas tym bardziej że robimy to tylko przez część roku.

Wybierając komplet mebli do ogrodu, musimy zatem zdawać sobie sprawę z warunków, w jakich będą się one znajdowały. Ustawione na zewnątrz są nieustannie narażone na działanie warunków atmosferycznych takich jak opady deszczu, wilgoć czy promienie słoneczne. Powinniśmy chować je do jakiegoś pomieszczenia na zimę, ale nie jest to możliwe na przykład w przypadku ławek umocowanych na stałe. Wówczas meblom ogrodowym zagraża również mróz i śnieg. Meble żeliwne firmy Fiemar produkowane są, w przeciwieństwie do produktów innych firm, z udziałem malowania proszkowego. Technologia ta nie tylko daje jednolitą i równomierną powłokę, ale również zabezpiecza powierzchnię żeliwa przed wpływem czynników pogodowych oraz korozją.

Materiał ten jest ceniony za swoją wytrzymałość oraz wysokie walory estetyczne. Kojarzony jest misternie zdobionymi ławkami parkowymi, gdzie sprawdza się równie dobrze, co w ogrodzie. Są częstym elementem krajobrazu miejskiego, stad możemy mieć pewność, że doskonale prezentują się w otoczeniu zieleni.

Meble żeliwne w ogrodzie

Ile ogrodów, tyle pomysłów ich aranżacji. Oczywiście, tu również istnieją pewne trendy, którymi możemy się kierować, jednak w obecnych czasach współistnieją ze sobą liczne style, po które chętnie sięgamy. Zdają sobie z tego sprawę również producenci mebli ogrodowych i w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów oferują oni rozmaite rozwiązania w tym zakresie. Zatem nim zdecydujemy się na meble żeliwne, zastanówmy się, czy pasują one do naszego ogrodu.

Ławki czy komplety z żeliwa z elementami drewnianymi są stylowe i eleganckie. Wykonywane z żeliwnych odlewów często występują w wariantach z misternymi zdobieniami, które dodadzą otoczeniu wokół naszego domu romantycznego charakteru. W takiej stylizacji właśnie meble żeliwne sprawdzają się najlepiej – w ogrodzie w klasycznej aranżacji, z bujną, kolorową roślinnością wokół. Ciekawym pomysłem będzie stworzenie urokliwego zakątka, w którym ustawimy ławkę i stół. Jeśli jednak szukamy czegoś nowoczesnego, zdecydujmy się na meble stalowe. Oferują one równie wysoką trwałość i wytrzymałość, a są przy tym lżejsze i dostępne w nowoczesnych wzorach. Pamiętajmy też o wadze mebli żeliwnych – są one ciężkie i dlatego lepiej ustawiać je tam, gdzie nie będą one często przesuwane. Pod tym względem ławki stalowe też będą atrakcyjną alternatywą.

Opracowanie:
Niepołomice, Trudna 12
tel. 501 176 549
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz