Materiał Partnera

Meble z duszą – czy warto odnawiać stare meble?

Meble z duszą – czy warto odnawiać stare meble?

Moda wnętrzarska lubi zataczać koło. Stare meble wracają do łask i stają się modnym dodatkiem. Można je niewielkim kosztem poddać renowacji, dając im drugie życie, jednocześnie mogąc cieszyć się ich wysoką jakością i funkcjonalnością. Odrestaurowane meble nadają się do różnego rodzaju wnętrz, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Z ich pomocą można stworzyć niepowtarzalne i pełne charakteru aranżacje.

Podaruj drugie życie starym meblom

Często dziedziczymy po starszych krewnych domy lub mieszkania, w których znajduje się wiele pięknych starych mebli. Często wystarczy je odmalować i wymienić drobne detale, jak np. uchwyty, aby zyskać wyjątkowy mebel, nie tylko pięknie wyglądający, ale posiadający również dużą wartość sentymentalną. Działania związane z renowacją mebli są przyjazne środowisku, a także pozwalają na spore oszczędności w domowym budżecie. Nowoczesne wersje antyków będą efektownie prezentować się w różnego rodzaju wnętrzach, zarówno klasycznych, jak i modernistycznych. Stare meble często charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania oraz wyjątkowym materiałem, z jakiego zostały wykonane, możemy mieć więc pewność, że po odnowieniu będą nam służyć przez długie lata, a klasyczne wzornictwo doda naszym wnętrzom niepowtarzalnego uroku.

W woj. śląskim profesjonalnym odnawianiem starych mebli zajmuje się Andrzej Kłosek, prowadzący zakład tapicerski w Tarnowskich Górach.

Nowoczesne wersje antyków

Współcześni producenci mebli duży nacisk kładą na ilość. Jakość produkowanych dziś mebli jest nieporównywalnie niższa do starych mebli, tworzonych ręcznie z dobrego gatunkowego drewna. Dlatego warto jest odnawiać stare sofy, komody, fotele czy kredensy. Dzięki właściwej renowacji będziemy mogli cieszyć się dawną jakością i wzornictwem, ale w unowocześnionej wersji, która nie zaburzy wystroju wnętrza. Pamiętajmy, że antyki podniosą wartość naszych wnętrz, a także będą stanowić o ich niepowtarzalności. Obecnie w wielu dziedzinach, w tym również we wnętrzarstwie, można zauważyć powrót do mody retro.

Opracowanie:
Tarnowskie Góry, Siwcowa 27
tel. 786 871 426
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz