Materiał Partnera

Meble rodem z PRL, czyli połączenie klasyki z nowoczesnością

Meble rodem z PRL, czyli połączenie klasyki z nowoczesnością

Aranżacja poszczególnych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu to przede wszystkim konieczność wyboru odpowiednich elementów wyposażenia wnętrz. W przypadku mebli liczy się zarówno ich wygląd, jak i funkcjonalność. Coraz większą popularnością cieszą się profesjonalnie odrestaurowane meble rodem z czasów PRL. Choć utożsamiane były z topornością i prostotą, to po odnowieniu stają się minimalistyczne, nowoczesne, ale wciąż nawiązujące do klasyki.

Kultowy fotel

Jako najbardziej inspirujący okres w polskim wzornictwie nierzadko uznaje się lata 50., 60. oraz 70. ubiegłego wieku. W czasach PRL powstawały meble o charakterystycznych, stosunkowo prostych kształtach, które były jednak niezwykle funkcjonalne. Jednym z najczęściej wskazywanych jako element wyposażenia wnętrz reprezentujący ten styl jest fotel nazywany jako model 366. Zaprojektowany w 1962 roku po odświeżeniu jest do dziś wykorzystywany w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Należy jednak pamiętać, że oryginalne meble z okresu PRL muszą być przeważnie poddane kompleksowej renowacji. Warto w tym zakresie zaufać profesjonalnej firmie, takie jak np. salon Meblostan – jego rozbudowana oferta obejmuje wiele rodzajów nietuzinkowych, wyróżniających się doskonałą stylistyką i estetyką mebli z czasów PRL. Warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment foteli. Oprócz wspomnianego już modelu 366, niesłabnącą popularnością cieszy się wciąż fotel ŁAD, fotel typu 300-177 czy wykonany w stylu skandynawskim.

Komplet mebli z PRL

W przypadku tworzenia nietuzinkowych aranżacji warto zdecydować się jednak na zdecydowanie więcej elementów wyposażenia wnętrz nawiązujących do konkretnego okresu we wzornictwie. Oprócz stylowego, odrestaurowanego fotela, popularnością klientów cieszą się także krzesła doskonale sprawdzające się w jadalni. Wzorzysta tkanina i stylistyka rodem z PRL to niewątpliwie ciekawa propozycja, która doskonale współgrać będzie z odrestaurowanym stołem. Masowo produkowany w latach 60. i 70. ubiegłego wieku model ławy po zrealizowaniu profesjonalnego odnowienia będzie istotnym i wzbudzającym zainteresowanie punktem każdej jadalni.

Co ciekawe, w sklepach zajmujących się sprzedażą mebli z PRL znaleźć można także wiele szafek RTV, na których znaleźć się może nowoczesny telewizor, a także stolików kawowych. Asortyment uzupełniają szafki nocne, które swoim prostym wzornictwem nawiązują do tego okresu w historii kraju. Należy jednak pamiętać, by decydując się na takie meble, nabyć je w sklepie zajmującym się ich profesjonalną renowacją. To gwarancja oryginalności elementów wyposażenia wnętrz, które nie są produkowane przez sprzedawcę, a poddawane kompleksowemu odrestaurowaniu, co czyni je w pełni wyjątkowymi.

Opracowanie:
Łódź, Wygodna 33 lok. 1
tel. 792 610 011
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz