Materiał Partnera

Meble przyjazne dla środowiska - eko rozwiązanie nie tylko dla ekologów

Meble przyjazne dla środowiska - eko rozwiązanie nie tylko dla ekologów

W ciągu ostatnich lat coraz więcej mówi się o ochronie środowiska. Z jednej strony jest to wyrazem mody na ekologiczny styl życia, z drugiej strony staje się koniecznością. Eko trendy są widoczne w niemal każdym obszarze życia - dietetyce, kosmetologii, motoryzacji, budownictwie itp. Ekologiczne i naturalne podejście nie ominęło również branży meblarskiej - meble przyjazne środowisku cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Meble drewniane

Najbardziej oczywistym wyborem wśród rozwiązań przyjaznych środowisku są meble drewniane. Drewno jest wspaniałym materiałem od wieków wykorzystywanym przez człowieka. Jest niezwykle trwałe, uniwersalne, eleganckie, lecz przede wszystkim - zdrowe. Meble przyjazne dla środowiska to również meble przyjazne dla człowieka - drewno samo w sobie jest naturalne, a materiały stosowane do wykończenia powierzchni nie wpływają negatywnie na zdrowie. Co więcej, dzięki właściwościom antystatycznym drewno nie przyciąga kurzu, co szczególnie docenią alergicy.

Drewniane stoły i krzesła do jadalni lub szafy do sypialni nadadzą urodku każdemu wnętrzu.

Meble z upcyklingu

Innym ekologicznym rozwiązaniem są tzw. meble z upcyklingu. To pojęcie powstało niedawno, jego twórcami są William McDonough i Michael Braungart, którzy zajmowali się ratowaniem starych rzeczy i nadawaniem im nowej formy. Meble z upcyklingu to nic innego, jak meble stworzone z najróżniejszych materiałów, które z meblami nie miały wcześniej nic wspólnego. Takim przykładem są chociażby stoły, kanapy lub półki na książki z palet. Rozwiązania dla odważnych i poszukujących niebanalnych rozwiązań, obejmują między innymi meble z plastiku lub... złomu.

Meble na zamówienie czy meble gotowe?

Każda osoba wykańczająca wnętrze lub robiąca generalny remont, stoi przed dylematem czy wybrać meble na wymiar, czy też gotowe meble z salonów meblowych. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety, lecz jeśli weźmiemy pod uwagę również aspekt ekologiczny, meble na wymiar wygrywają. Dlaczego? Meble na zamówienie są zwykle produkowane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zarysowania, odpryski lub inne uszkodzenia. A meble, które są w bardzo dobrym stanie (i w dodatku nadal urzekają swym pięknym), rzadziej się wymienia.

Producent mebli na zamówienie

Jeśli poszukujesz mebli dobrej jakości, wybierz sprawdzonego producenta, takiego jak Włodzimierz Zbroja Produkcja I Handel Mebli. Firma wytwarza meble tylko z najwyższej jakości materiałów naturalnego pochodzenia. Sprawę ochrony przyrody traktuje poważnie, dlatego w ofercie firmy nie trafimy na meble wyprodukowane z gatunków zagrożonych wymarciem lub roślin chronionych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz