Materiał Partnera

Meble orientalne. W jakich aranżacjach wnętrz się sprawdzają?

Meble orientalne. W jakich aranżacjach wnętrz się sprawdzają?
Meble orientalne, inaczej zwane kolonialnymi, idealnie nadają się do przestronnych wnętrz, w których zostaną należycie wyeksponowane. Masywne, ciężkie, bogate w dalekowschodnie zdobienia i ornamenty, przyciągają uwagę i czynią wnętrze oryginalnym. Narzucają styl pokojom oraz salonom, dlatego dobrze zestawić je z innymi, orientalnymi dodatkami, a wnętrze stanie się eleganckie i przytulne.


W dużych, przestronnych wnętrzach idealnie sprawdzą się komplety mebli orientalnych; w małych salonach i sypialniach warto ograniczyć się do jednego elementu: bogato zdobionego kufra, skrzyni, witryny czy nocnego stolika lub komody. Sprawdźmy, w jakich aranżacjach wnętrz sprawdzą się najlepiej meble orientalne.

Aranżacje klasyczne

Meble orientalne doskonale sprawdzają się w tradycyjnych, klasycznych, eleganckich aranżacjach, w których dominuje drewno. Wykonane z egzotycznych gatunków drzew o głębokim, ciemnobrązowym ubarwieniu, takich jak heban, mahoń czy palisander, idealnie komponują się z innymi meblami i dodatkami z rattanu, trawy morskiej, wikliny, sznurka czy trzciny.

Wprowadzone do wnętrz rustykalnych nadadzą im odrobinę elegancji, a w loftach typu vintage stworzą oryginalny, autorski i zarazem eklektyczny wystrój.

Renomowaną firmą, od wielu lat specjalizującą się w imporcie i sprzedaży stylowych mebli kolonialnych, pochodzących z Indii, jest firma Meble Świata. Posiada ona szeroka ofertę biurek, szaf, szafek komód oraz łóżek w stylu orientalnym.

Jak dobrać kolory?

Meble kolonialne to meble, do których powinniśmy dobierać kolory ze szczególną starannością. Najlepiej sprawdzą się jasne kolory ścian oraz ciemna podłoga, a także wszystkie odcienie kolorów ziemi. Niemniej ważne są dodatki, które stylem powinny nawiązywać do egzotycznych podróży i dalekich krain. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju barwne tkaniny, egzotyczne dekoracje, a także wyroby rzemieślnicze z Azji i Afryki.

Jakie pozostałe meble wybrać?

Meble orientalne charakteryzują dość wysokie ceny, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie wyposażyć nimi całe mieszkanie. Pasować do nich będą przede wszystkim skórze sofy i fotele, drewniane ciężkie stoły, masywne komody i szafy. Unikajmy natomiast współczesnych, designerskich wyrobów oraz zbyt krzykliwych, nowoczesnych dodatków.

Meble kolonialne, wykonane z litego drewna, są trwałe i funkcjonalne, a także ekologiczne, naturalne i wysoce estetyczne. Odpowiednio konserwowane za pomocą wosku lub specjalnego mleczka mogą służyć nam długimi latami.   

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz