Materiał Partnera

Meble od ślusarza, czyli urządzamy mieszkanie w stylu loft

Meble od ślusarza, czyli urządzamy mieszkanie w stylu loft

W stylu loft, podobnie jak w industrialnym, królują surowe materiały. Drewno, cegła, metal to podstawa. Świetnie sprawdza się na dużych przestrzeniach i nowoczesnych mieszkaniach. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się w loftach. Sklepy oferują szeroki wybór produktów do aranżacji industrialnych, często jednak są one kosztowne i cechują się słabą jakością. Lepszym wyborem będzie zakup mebli u rzemieślnika.

Zalety mebli metalowych

Wartość mebli metalowych od lat doceniana jest w zakładach produkcyjnych oraz licznych warsztatach. Wykorzystywane w nich szafki i regały cechuje duża wytrzymałość. Nowoczesne aranżacje sprawiają też, że przestaliśmy kojarzyć je wyłącznie z szafami kartotekowymi w archiwach. Rosnące możliwości obróbki metali stalowych sprawiają, że ich zastosowanie staje się oraz bardziej pomysłowe. Profesjonalne usługi ślusarskie, również w zakresie wykonywania mebli, oferuje firma Realizacja Marzeń Stalowych.

Tym, co sprawia, że meble metalowe są tak atrakcyjne, jest ich niska cena. Są też niezwykle nowoczesne – wraz z innymi surowymi materiałami stanowią wyznacznik stylu industrialnego.  Wykonane przez ślusarza cechować się będą oryginalnością, ponieważ wykonane zostaną na indywidualne zamówienie. Sprawi to, że nasze wnętrze będzie niepowtarzalne.

Meble loftowe łączą się z minimalizmem wnętrza. Funkcję dekoracyjną pełnić mają same elementy konstrukcyjne oraz formy nawiązujące do urządzeń fabrycznych. Pełen efekt uzyskamy poprzez zaplanowaną aranżację wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie planowanie mebli na wymiar. Szafki powinny być odpowiednio duże i pojemne, byśmy mogli schować w nich nasze rzeczy, pozostawiając na wierzchu jedynie te niezbędne. To również dają meble wykonane z metalu. Spawanie poszczególnych elementów zapewnia wytrzymałość konstrukcji.

Inne materiały industrialne

Wnętrza industrialne, w stylu loft korzystają także z materiałów takich jak drewno czy beton. Nawiązaniem do pierwotnej inspiracji jest czerwona cegła – silnie kojarzona z nowojorskimi fabrykami.

Meble industrialne tworzone są z myślą o odtworzeniu atmosfery zakładu przemysłowego. Często więc sprawiają wrażenie zniszczonych, choć są zupełnie nowe. Wnętrze ma być proste i surowe, co nie znaczy jednak, że nie powinno być przytulne. Wybrane meble powinny być jednak wygodne – nikt z nas nie chce żyć w niekomfortowym mieszkaniu. Zdecydujmy się więc na miękki materac i wygodne fotele. Mitem jest też myślenie, że styl industrialny sprawdza się jedynie na dużych przestrzeniach – również na małym metrażu będzie dobrze wyglądał, jeśli urządzimy je z pomysłem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz