Materiał Partnera

Meble na wymiar – tylko na podstawie precyzyjnych wizualizacji 3D!

Meble na wymiar – tylko na podstawie precyzyjnych wizualizacji 3D!

Meble na wymiar nie tylko dedykowane są dla ludzi majętnych, którzy chcą stworzyć niepowtarzalne konstrukcje z wieloma zdobieniami i z najlepszych gatunkowo, a czasem egzotycznych materiałów. Dzisiaj do pracowni projektowo-wykonawczych z branży stolarskiej, zgłaszają się także klienci, dla których szafy na specjalne zamówienie, są alternatywą dla masowo sprzedawanych wyrobów w sklepach meblarskich. Dzisiaj meble na wymiar to bowiem przede wszystkim gwarancja trwałości i solidności. Ważne jest jednak to, aby współpracować z takim zespołem stolarzy, którzy stawiają na innowacyjność. Mowa o tworzeniu wizualizacji 3D!

Wizualizacja 3D – jak powstaje?

Wizualizacja 3D projektowanych, a później tworzonych mebli, jest wykonywana po wcześniejszym zapoznaniu się ze wszystkimi wytycznymi klienta. To on określa styl wnętrzarski mebli, rodzaj materiału konstrukcyjnego, jego barwy, zdobnictwo, a także wszystkie detale: od rodzajów uchwytów, po nawet zawiasy. Ważne jest także to, aby dany model komody, regału, biurka, stołu, czy innych konstrukcji, miał dokładnie wyznaczone przez klienta wymiary. Tu bardzo często pracownie stolarskie pomagają w doborze odpowiednich parametrów na podstawie projektów zagospodarowania przestrzennego budynku, lub poprzez przeprowadzenie wizji lokalnej. Druga opcja, jest najczęściej wykorzystywana, przy realizacji zamówień na całe zestawy mebli salonowych, łazienkowych, biurowych, gabinetowych, hotelowych, restauracyjnych, czy też zamówień dotyczących mebli kuchennych oraz wnęk garderobianych. W takiej wersji ważnymi wytycznymi do stworzenia wizualizacji, są nawet informacje o: poziomie nasłonecznienia wnętrz, rozmieszczeniu instalacji i wentylacji, czy o rodzaju zastosowanych materiałów wykończeniowych.

Jeśli chodzi zaś o samo tworzenie wizualizacji 3D w programach komputerowych, po przeprowadzeniu złożonego studium przedinestycyjnego, są one wykonywane przez specjalistów posiadających zdolności techniczne, a także graficzne i rysunkowe.

Dlaczego wizualizacje są tak ważne?

Wizualizacje 3D stanowią w stolarstwie swego rodzaju cyfrowe prototypy wyrobów. Pozwalają one danej pracowni stolarskiej, na przygotowanie różnych wersji np. zabudowy kuchennej tak, aby klient mógł zdecydować, która z nich pasuje do jego gustu najbardziej. Wizualizacja pełni również przełożenie wizji projektantów oraz klienta do wirtualnej rzeczywistości, a następnie do świata realnego. Na tym etapie produkcji mebli na zamówienie, klient może poprosić o całościową zmianę projektu, bądź o drobne jego modyfikacje. Wizualizacje 3D, często są również skutecznym przedstawieniem tego, iż niektóre z pomysłów zamawiających, mogą być nie do końca trafne. Podgląd wizualny tego, co wykreowała nasza wyobraźnia jest zatem bardzo ważny, dla późniejszej pełnej satysfakcji z wykonanej pracy stolarni. Jeśli zatem planujesz zakup mebli na specjalne zamówienie, podejmuj współpracę tylko z firmami gwarantującymi wizualizację 3D. Takich na rynku, jest niestety wciąż mało, dlatego już dzisiaj polecamy Ci firmę Stolarstwo Meblowe Adam Radomski, która otwarta jest na pomysły klientów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych, tworząc meble solidne, piękne, a także będące wyrazem zdolności artystycznych! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz