Materiał Partnera

Meble na wymiar i ścianki działowe – od zamówienia po montaż

Meble na wymiar i ścianki działowe – od zamówienia po montaż

Meble na zamówienie są dzisiaj wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Profesjonalne pracownie wykonują dla nich między innymi zabudowę kuchenną do domów i biur, czy też projekty nietypowe innego zastosowania. Warto wiedzieć, że meble na zamówienie wyróżniają się dzisiaj znacznie wyższą jakością od tych kupowanych w sklepach meblarskich. Ich zaletą jest również niepowtarzalna estetyka.

Pomiar mebli

W przypadku zamówień na meble projektowane oraz wykonywane na wymiar liczy się przede wszystkim zadowolenie klienta. To dlatego najlepsze pracownie są przygotowane na wykonywanie mebli nietypowych, mebli kuchennych, biurowych czy też szklanych. Wymaga to od projektantów olbrzymiej wiedzy z zakresu stolarki, szklarstwa, materiałoznawstwa i aranżacji wnętrz. Podstawą przy produkcji mebli na specjalne zamówienie jest zatem wcześniejsze dokonanie wizji lokalnej. Dzięki niej pracownia wie w jaki sposób zaprojektować w pełni funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie meble, które doskonale wpasują się w geometrię danego pomieszczenia. Przy projektowaniu mebli uwzględnia się: zastosowanie wyrobów, pomieszczenie, w którym zostaną umieszczone, oświetlenie w pomieszczeniu, rozmieszczenie instalacji, gusta klienta, a także jego budżet. Etapem końcowym projektowania mebli jest wizualizacja – a czasem nawet prototyp – która pozwala klientowi dokonać ostatecznego wyboru. Produkcja rozpoczyna się po akceptacji projektu.

Produkcja mebli

Produkcja mebli na zamówienie najczęściej przeprowadzana jest technikami manualnymi, które gwarantują jedyną w swoim rodzaju solidność wyrobów. Najlepsze pracownie meblarskie – do takich zalicza się między innymi firmę MD Mebel Glass Solutions – zawsze wykorzystują tylko najlepsze surowce. Mowa tutaj zarówno o podmiotach oferujących standardowe drewniane wyroby, jak i o tych, które proponują swoim klientom nowoczesne rozwiązania, jakimi są szklane meble, szklane ścianki, zabudowy, czy drzwi. Warto wiedzieć, że proces produkcyjny mebli na zamówienie uwzględnia również dobór akcesoriów meblowych (np. odpowiednich blatów kuchennych, uchwytów czy systemów otwierania), który zawsze idzie w parze z obowiązującymi trendami na rynku.

Montaż mebli

Nie każda pracowania projektująca meble na wymiar oferuje również ich montaż. Warto współpracować jednak właśnie z takimi podmiotami, dlatego że będziesz miał pewność, iż Twój zestaw zostanie doskonale dopasowany do wnętrza. Szczególnie istotne jest to w przypadku mebli niestandardowych rozmiarów, wyrobów szklanych, a także zaprojektowanych na zamówienie mebli biurowych – ich montaż musi odbyć się według harmonogramu, który nie wstrzyma pracy danego podmiotu.

Aluminiowe/szklane ścianki działowe

Biura projektujące i wykonujące meble szklane zajmują się bardzo często również wyrobem aluminiowych bądź szklanych ścianek działowych, obejmujących systemy szklane w profilach lub bez. Warto wiedzieć, że często wykorzystywane są one w przestrzeniach biurowych i również muszą przejść takie etapy produkcyjne jak: pomiar wnętrz, zaprojektowanie, przedstawienie wizualizacji, produkcja, obróbka wykończeniowa, bezpieczny transport oraz montaż.

Opracowanie:
Warszawa, Oszmiańska 7
tel. 601 610 008
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz