Materiał Partnera

Meble na wymiar a standardowe rozwiązania - co wybrać?

Meble na wymiar a standardowe rozwiązania - co wybrać?

Gdy jesteśmy na etapie urządzania mieszkania, musimy uwzględnić zarówno aspekt estetyczny, jak i funkcjonalny. Jedną z rzeczy, którą musimy rozważyć, jest wybór pomiędzy tańszymi standardowymi rozwiązaniami, a droższymi meblami na wymiar. Kiedy na które się zdecydować?

Niestandardowe rozwiązania do standardowego wnętrza

Gdy urządzamy mieszkanie czy dom, szczególnie jeśli zaczynamy "od tynków", powinniśmy przed pierwszymi zakupami znać ostateczny wygląd pomieszczenia. Chodzi o to, żeby myśląc o podłogach i kolorach ścian, mieć w głowie końcowy układ pomieszczenia, styl mebli, a także ich wymiary.


Gdy projektujemy pomieszczenie, może się okazać, że jedyną możliwością optymalnego ustawienia mebli i sprzętów jest wstawienie do nich szafek czy regałów o niespotykanych w sklepach wymiarach. Możemy zainwestować w pracę firmy stolarskiej albo zdecydować się na kompromis pomiędzy oszczędnością miejsca i przestrzeni.

Jeśli zaczynamy zupełnie od zera, budżet może być napięty. Mamy do wyboru dwa rozwiązania: kupienie mniejszej ilości mebli na wymiar albo decydowanie się na te standardowe, wykańczając każde pomieszczenie. Zarówno to, co jest dostępne w sklepach od ręki, jak i meble, na które trzeba będzie chwilę poczekać mają swoje plusy i minusy.

Meble na wymiar

Meble na wymiar to nieograniczone możliwości. Od nas zależy ich kolor, styl, z jakich szuflad i zakamarków będą się składać. Możemy zaprojektować wnętrza mebli, poprosić o dodatki, takie jak np. dźwignia i miejsce pod łóżkiem czy oświetlenie w garderobie.

Dobry stolarz będzie potrafił wykonać meble jak na zdjęciu, które mu przyniesiemy. Dostosuje je do wielkości pomieszczenia, które posiadamy - zabuduje szafę pod sufit czy szafki kuchenne do szerokości kuchni.

Nieocenionym plusem mebli na wymiar jest to, że często składane są przez stolarzy u klienta. To oszczędność czasu i pewność dokładnego wykonania mebla, bez zniszczenia go przez nieumiejętne wiercenie czy wbijanie gwoździ.

Fantastyczne meble na wymiar do każdego pomieszczenia kupimy od ich producenta: Meble Inko Dariusz Giełdoń. Wykona dla nas szafy, łóżka, stoły, komody i wiele innych, pasujące stylem i cechami tworzywa do danego pomieszczenia. Trzeba jednak pamiętać, że na idealny mebel trzeba trochę poczekać - nie będzie on na nas czekał na regale, jak standardowe rozwiązania.

Meble standardowe

Standardowe meble dostępne w sklepach meblowych są tańsze. Producenci prześcigają się w proponowanych designach. Za wszelkie usługi i gadżety dodatkowe musimy jednak słono zapłacić. Taniej jest więc poświęcić własny czas na składanie takich mebli - nawet, jeśli efekt nie będzie tak idealny, jak na sklepowej wystawie.

Gdy taki mebel się zepsuje, a gwarancja już się skończyła, łatwo jest dokupić ewentualne części zamienne, takie jak mechanizmy otwierające czy spowalniające. Biorąc jednak takie meble tylko w nielicznych przypadkach uda nam się stworzyć przestrzeń idealną, bez żadnych przeróbek na własną rękę.

Opracowanie:
Barwałd Górny 243
tel. 530 669 190
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz