Materiał Partnera

Meble lakierowane na zamówienie - czy warto?

Meble lakierowane na zamówienie - czy warto?

Lakierowane meble niosą za sobą szereg zalet, ale jak każda inna rzecz, posiadają też pewne wady. W dzisiejszych czasach jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup tego typu mebli do swojego domu, mieszkania, a czasem nawet biura. Mogą one szybko ulegać zabrudzeniom, a przy nieodpowiednim użytkowaniu niektóre elementy mogą się nawet poważnie uszkodzić. Dowiedz się zatem, czy warto kupić lakierowane meble na zamówienie, oraz jak o nie dbać, a w razie czego, jak je naprawić.

Zalety mebli lakierowanych

Wśród największych zalet mebli kuchennych lakierowanych trzeba wymienić możliwość dobrania dowolnego koloru, który spełni nasze wymagania i dopasuje się idealnie do każdej kuchni, nawet tej najbardziej ekstrawaganckiej i w najbardziej śmiałych kolorach. Wyglądają one przepięknie i prezentują się oryginalnie, szczególnie na tle prostych i nudnych drewnianych szafek kuchennych. Każda kuchnia wyposażona w lakierowane meble zyska nowy wygląd, niepodobny do żadnej innej. Dodatkowo, efekt lustra widoczny na odpowiednio zadbanych meblach lakierowanych sprawi, że nasza kuchnia będzie wydawać się wszystkim znacznie większa, niż jest naprawdę. Jest to szczególnie atrakcyjne w pomieszczeniach o niezbyt wielkim metrażu, ponieważ nawet najmniejsza kuchnia może zyskać dodatkowe metry kwadratowe, przynajmniej wizualnie, gdy zostanie ona ozdobiona meblami lakierowanymi.


Wady mebli lakierowanych

Tak jak wszystko, meble lakierowane również posiadają swoje wady, które skłaniają nas do refleksji przed dokonaniem zakupu. Meble kuchenne lakierowane bardzo ciężko jest utrzymać w czystości, na co zwraca uwagę każdy producent takich mebli. Zanieczyszczenia, kurz, odciski palców  czy plamy - wszystkie te defekty są niezwykle widoczne. Sprawia to, że musimy często polerować oraz czyścić tego typu meble. Ten rodzaj wykończenia mebli posiada dodatkowo niską odporność na zarysowania czy też mechaniczne uszkodzenia, o które wcale nie trudno podczas np. gotowania czy przygotowywania posiłków. Często powoduje to nieestetyczne wybrzuszenia, zarysowania, odpryśnięcia. Sprawia to, że nasze meble nie wyglądają już tak ciekawie jak wcześniej, równocześnie znacznie obniża się nasz budżet domowy.

Jeżeli powyższe zalety, oraz wady mebli lakierowanych Cię nie zraziły, a być może nawet przekonały, że są to odpowiednie meble dla Ciebie i Twojego domu, skorzystaj z oferty firmy Amebleg Adam Gdula, która oferuje meble lakierowane na zamówienie.

Opracowanie:
Jasionka 16
tel. 609 713 061
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz